98 proc. głosujących Węgrów przeciwko przyjmowaniu imigrantów!

budapesztZdecydowana większość, bo aż 98,3 proc. głosujących w referendum Węgrów opowiedziało się przeciwko temu, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu w Budapeszcie, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech imigrantów.

Jednak – jak podaje Polskie Radio – referendum nie jest ważne, gdyż ważne głosy oddało ok. 40 proc. uprawnionych, a powinna to być minimum połowa.

Po ogłoszeniu cząstkowych wyników premier Wiktor Orban zapowiedział złożenie propozycji poprawek do konstytucji, gdyż jego zdaniem ważniejsza jest zdecydowana przewaga głosów na „nie” niż „ważność” samego głosowania. Ponadto premier Orban zauważył, że więcej Węgrów wypowiedziało się przeciw kwotom imigrantów, niż zagłosowało za przystąpieniem do UE w referendum z 2003 roku.

Czy Komisja Europejska będzie kontynuowała wojnę z władzami w Budapeszcie i ogłosi, że silny demokratyczny głos Węgrów jej nie obowiązuje?

Po ogłoszeniu wstępnych wyników referendum na Węgrzech poseł Paweł Kukiz przypomniał na Facebnooku, że jego ruch zbiera podpisy w tej same sprawie: „Pomóżcie nam dozbierać brakujące podpisy byśmy wszyscy również mieli możliwość wypowiedzenia się w tej kwestii w drodze referendum! Potrzebne jest 500 tysięcy. Brakuje jeszcze 150 tys. (…) Pamiętajcie, że wszyscy odpowiadamy za nasz wspólny dom – Polskę. Pomóżcie nam, póki nie jest za późno”.

„Naszą zbiórką referendalną już powstrzymaliśmy przyjęcie kwot imigrantów przez rząd. Rząd PiS początkowo chciał respektować zobowiązania rządu PO-PSL (zobaczcie co premier Szydło i minister Waszczykowski mówili pod koniec ubiegłego roku!). Zmienili zdanie tylko dzięki Waszym podpisom i Waszej presji. Chwała Wam za to! Ale jaką mamy gwarancję, że ten albo kolejny rząd nie wpuści do Polski zwolenników fundamentalizmu islamskiego? ŻADNĄ. Dlatego chcemy by Polacy, tak jak dziś Węgrzy, mogli się wypowiedzieć w REFERENDUM” – czytamy na profilu Ruchu Kukiz’15.

Fot. pixabay.com

6 KOMENTARZE

 1. Panie Tomaszu jak się ma tytuł do pierwszego akapitu? Przeciwko czemu opowiedzieli się Węgrzy? Przeciwko „przyjmowaniu imigrantów” czy przeciwko dyktatowi z zewnątrz w tej sprawie? Taki tytuł to w Wyborczej.

 2. Wczoraj słuchałem w niemieckim radiu relacji o referendum na Węgrzech. Miażdżąca klęska dotyczącej azylantów polityki Orbana, Węgrzy opowiedzieli się przeciwko swojemu premierowi itd. Usłyszałem o 40% uprawnionych, o tych 98,3% ani słowa. Przeczytałem dopiero tu :).

  Zaprawdę, jeśli ktoś narzeka na propagandę w Polsce niech zajrzy do niemieckich mediów.

  • Kiedyś zajrzałem na internetowe wydania paru niemieckich gazet; niemieckiego nie znam, ale mogłem się zorientować o czym się pisze, wobec czego usiłowałem wkleić filmiki z YT z angielskim. Udało mi się z filmikiem o Karskim na stronie jakiejś lewackiej gazety, na innych Bildach itp. nie dało rady – z tym samym Karskim. Natomiast temat dotyczący rozpracowania „Enigmy”, pokazujący Rejewskiego, Różyckiego, Zygalskiego (po angielsku też) został wszędzie odrzucony.
   Popatrzyłem sobie trochę na komentarze i kto się pod nimi podpisuje i zapamiętałem sobie polskie nazwisko Kuriata; zapewne to Pan.
   Serdecznie pozdrawiam!

   • Nie popełniam literówek w swoim nazwisku. Również pozdrawiam :).

    • Ale innym się to pewnie zdarza, nie tylko mnie; co jak wiem po sobie również, nie jest przyjemne. A, gdy ktoś mieszka w Niemczech, to ma to znaczenie!
     Jeśli, już Pan tu zechciał napisać krótką uwagę niemieckich mediach, a wydaje mi się, że maja one wielki wpływ na Niemców, to mnie bardzo ciekawi, czy oni wogóle wiedzą coś o ich maszynie szyfrującej z II W.Ś.; czy tamtejsi szperacze sieciowi, natykając się np. na materiały mówiące o polskich kryptologach, mają odwagę przyznać się do tego przed innymi?

Comments are closed.