Numer 8 (1396) z 13 –19 lutego 2017

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (05/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku 16.01.2017. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

ROLUJĄ DZIECI I WNUKI: – Adam Smith pisał, że coś, co jest oczywistością w życiu ojca rodziny, musi być również rzeczywistością w życiu królestwa. Od czasu Keynesa przywykliśmy sądzić, że może być inaczej. Ludzie umierają, a państwo nie umiera, w związku z powyższym państwo może się zadłużać coraz bardziej, dlatego że będzie rolowało swoje zobowiązania – mówi Robert Gwiazdowski w rozmowie z Rafałem Pazio.

MANIFEST SOCJALISTYCZNY: Pan prezes Kaczyński, eksponując „państwo” jako źródło własności i organizatora rynku, forsuje zupełnie inny model państwa i inny model ustawodawstwa. O ile wcześniej można było tylko podejrzewać, że jego ideałem jest przedwojenna sanacja, to po toruńskim wykładzie mamy w tym względzie całkowitą pewność. Model państwa według prezesa Kaczyńskiego doskonale wpisuje się w przepisy konstytucji kwietniowej z 1935 roku – pisze Stanisław Michalkiewicz

SĘDZIA-HAMULEC: Nominowany na sędziego Sądu Najwyższego Neil Gorsuch i jego szkolny klub „Fascism Forever Club” w szkole jezuickiej. Na taki kąsek lewica nie mogła się nie połakomić. I skończyło się na zadławieniu. Młodzieńczy wybryk Gorsucha ośmieszył jego przeciwników.

CAŁY SPIS TREŚCI:

KRAJ

● Rolują dzieci i wnuki – z Robertem Gwiazdowskim rozmawia Rafał Pazio
● Manifest Socjalistyczny – Stanisław Michalkiewicz
● PiS da radę – Jan Piński
● „500 plus” zmniejszyło biedę – Marek Łangalis
● Mucha kraulem pływa w zupie – Marian Miszalski
● Wielka Warszawa według PiS – Mariusz Kowalski
● Tak się kradnie na dotacjach – Tomasz Cukiernik
● Metropolia PiS-u – Leszek Szymowski

ŚWIAT

● USA: Sędzia-hamulec – Natalia Dueholm
● Białoruś: Wytyczanie granicy – Marek A. Koprowski
● Francja: Kontratak Fillona – Bogdan Dobosz
● Ukraina: Czy będzie wojna? – Antoni Mak
● Po rozmowach w Warszawie – Tomasz Mysłek
● Rumunia: Wściekłość ludu – Olgierd Domino

PUBLICYSTYKA

● Oto przybył Antychryst – Marek A. Koprowski
● Szpieg w krainie śmieci – Natalia Dueholm
● Gorące piekło socjalizmu – Marek Skalski
● Wymiar niesprawiedliwości – Leszek Szymowski
● Geopolityka Polski względem Ukrainy – Wojciech Tomaszewski
● Jak to się robi w Murmańsku – Wojciech Grzelak
● Imposybilizm – Janusz Korwin-Mikke

1 KOMENTARZ

  1. „Tak się kradnie na dotacjach” – Tomasz Cukiernik
    Cytat z artykułu: „Po prostu każde dotacje zachęcają do oszustw. „Pierwszą rzeczą, którą powinien zająć się Donald Trump, są dotacje biznesowe z budżetu federalnego,która napędzają korupcję,, tak jak śmieci zachęcają szczury” – napisał Chris Edwards z Instytutu Katona.” Artykuł opisuje polskie podwórko, czyli część EUropejskiego, gdzie jest to samo. Jasno wynika zeń, że rynek jest psuty i, że przedsiębiorstwa lepiej zarządzane są w dużo gorszym położeniu, od przedsiębiorstw dotowanych, w których zarządzanie nie jest ważne. A dotacje sa przyznawane uznaniowo i … pojawia się zjawisko niepewności na czym się stoi, czyli – Czy można prowadzić przedsiębiorstwo, skoro nieprzewidzianie obdarowana dotacjami „konkurencja”, zniszczy je?
    To pytanie powtarza się i powoli zaszczuwani ludzie przestają się bawić w jakąkolwiek działalność gospodarczą, chociaż – „NIKT IM TEGO NIE ZABRANIA!!!”
    Czy w takim razie, wysokość podatków ma jakieś zasadnicze znaczenie?
    Mogą sobie one wynosić 100%, pod warunkiem, że na wszystko będą przydziały. Wówczas zlikwidować będzie można nie tylko gotówkę ale i pieniądze wogóle. A ile zaoszczędzi się na bankomatach i kredyty frankowe znikną same ….

Comments are closed.