Najwyższy Czas! Numer 18-19/2017. Od poniedziałku w kioskach oraz online

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (18-19/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

ROSJANIE – NAJWIĘKSZY NARÓD FIŃSKI: W celu realizacji swych imperialnych ambicji Rosja bardzo często posługuje się swoistą odmianą ideologii panslawistycznej. Głosi ona, że Rosja jako największe i najpotężniejsze państwo słowiańskie jest naturalnym liderem wszystkich narodów słowiańskich, a jej rosyjsko-prawosławna kultura zachowała słowiański charakter w najczystszej postaci i powinna stać się wzorcem dla innych narodów słowiańskich. Wiedza historyczna i archeologiczna w połączeniu z najnowszymi badaniami genetycznymi obalają jednak ten mit.

NA WSCHODZIE BEZ ZMIAN: Dla osób nie interesujących się na co dzień polityką zagraniczną informacje mediów o zaostrzającym się koreańskim kryzysie mogą brzmieć jak preludium do wojny. Tymczasem to, co robią Amerykanie, jest jak na razie kolejną próbą pokazania nieprzewidywalnemu władcy Korei Północnej jego miejsca w szeregu.

MADZIAROWIE OBROŃCAMI EUROPY: W 863 roku wielkomorawski książę Rościsław został otoczony przez Franków i Bułgarów. Bizancjum, nie chcąc tracić Wielkich Moraw – swojego sojusznika – wysłało do Chazarów Cyryla i Metodego w celu wezwania odsieczy. Chazarowie zgodzili się, by na pomoc Słowianom pospieszyli Madziarowie. W ten sposób w 863 roku Węgrzy po raz pierwszy pojawili się w Europie Środkowej.

CAŁY SPIS TREŚCI:

KRAJ

● Rosjanie – największy naród fiński – Mariusz Kowalski
● Sejm to kocioł rozmaitych wpływów – z posłem Stanisławem Tyszką, wicemarszałkiem Sejmu reprezentującym Klub Poselski Kukiz’15, rozmawia Rafał Pazio
● Rząd nie chce wyższych pensji – Marek Łangalis
● Kuźnia kadr dla rewolucji socjalistycznej – Stanisław Michalkiewicz
● Torturowanie danych – Jan Piński
● Zakazana gotówka – Leszek Szymowski
● Bardzo ważne sprawy rangi państwowej – Krzysztof M. Mazur
● Przepisy są dla patologii – Tomasz Cukiernik
● Życie po dealu – Marian Miszalski

ŚWIAT

● Francja: Wyborczy kontredans – Bogdan Dobosz
● Białoruś: System się zmieni, ale „Baćka” zostanie – Antoni Mak
● Niemcy: Armia w lewo zwrot! – Tomasz Mysłek
● Turcja: Wielkie dni Erdoğana – Marek A. Koprowski
● USA: Niebezpieczne związki z Rosją – Natalia Dueholm
● Korea Północna: Na Wschodzie bez zmian – Wojciech Tomaszewski
● Uderzyć z pełną siłą – Redakcja wolnosc24.pl
● W Korei gorąco – Redakcja wolnosc24.pl
● Wenezuela tonie – Redakcja wolnosc24.pl

PUBLICYSTYKA

● Życie na kredyt – Natalia Dueholm
● Madziarowie obrońcami Europy – Jakub Juszyński
● Geopolityczna samotność Polski – część 2 – Wojciech Tomaszewski
● Amerykańska klęska Waszczykowskiego – Tomasz Sommer, Adam Wojtasiewicz
● „Żółta Rosja” – Marek A. Koprowski
● Europa walcząca (inaczej) – Jakub Wozinski
● Nowy sułtanat? – Janusz Korwin-Mikke
● Wydarzenia gospodarcze – INDEPENDENT TRADER

2 KOMENTARZE

 1. „Na Wschodzie Bez Zmian ”
  Patrząc na to, co się dzieje wokół dwóch państw koreańskich, przychodzi mi na myśl „islamska bomba nuklearna”, którą ma Pakistan, a nie wzbudza ona takich obaw o jej użycie…. a wogóle, to – dlaczego „terroryści” nie użyli jeszcze tzw. brudnej bomby radioaktywnej?
  Nie chce mi się wierzyć, że zdeterminowanym bojownikom, gotowym na śmierć, licznym, zorganizowanym, nie udało się zgromadzić radioaktywnych odpadów, które odpalone (rozpylone wybuchem) nad wielkim miastem spowodowałyby straty ogromne i długotrwałe.
  Korea Północna stała się bardzo niewygodna dla Chin i Rosji, najbardziej jednak z powodu stosunku do niej USA. Waszyngton znalazł sobie pretekst do konfrontacji z Chinami. W imię obrony światowej demokracji i Korei Płd. osobiście, walki ze złem czyli Koreą Płn., gotów jest na działania militarne na – w założeniach – niewielką skalę, które mogą się skończyć skażeniem promieniotwórczym …… daleko od siebie ale za to na terytorium Chin blisko Pekinu lub w Pekinie.
  Pekin może – W ZAŁOŻENIACH – ulec naciskowi i aktywnie KOLABOROWAĆ Z WASZYNGTONEM I MOSKWĄ w sprawie koreańskiej, które mają zaprowadzić do „zjednoczenia” obu państw, co się skończyć ma obecnością USArmy na granicy z Chinami. (Moskwa jest skłonna na to się zgodzić, bo tylko na tym zyska).
  Że taki scenariusz jest realizowany świadczy pośpiech wykazywany przez Waszyngton, nie dający czasu na zmiękczanie Pjongjangu; czas mógłby pozwolić na – nawet – zmianę władzy z gwarancjami chińskimi na integralność Północy.
  „Chińczyki trzymają się mocno” i nie dadzą się zastraszyć i wyrolować i ta postawa daje powody do poważnych wspólnych działań i do optymizmu.

 2. Niestety nie mam możliwości zapoznać się z tym wydaniem gdyż wykupiona e-prenuemrata na rok 2017 nie dotarła na skrzynkę (numer z 22/04 a dziś mamy 1/5) a od miesiąc dociera po mailowych upomnieniach lub z opóźnieniem… prawicowe sklepy i wolontariat gimbusów czy krecia robota w celu zniechęcenia klientów ? Chyba wybiorę się do tego śmiesznego wydawnictwa osobiście żeby odzyskać pieniądze z e-prenumeraty… szkoda czasów i nerwów na nieuczciwych sprzedawców

Comments are closed.