Najwyższy Czas! Numer podwójny 30-31/2017

„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności. Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji.

Najnowszy numer (30-31/2017) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ) oraz w sklepie Google Play (telefony i tablety z systemem Android – TUTAJ), a także w AppStore (urządzenia Apple np. iPhone, iPad – TUTAJ). Polecamy w nim szczególnie:

MIĘDZYMORZE PRZYSZŁOŚCIĄ EUROPY: Odmienna struktura genetyczno-genealogiczna, wsparta wiedzą na temat znanych od lat różnic etnicznych, sugeruje odrębną przeszłość i pochodzenie społeczności obu części Europy. Znając późniejszą historię tych społeczności, można przypuszczać, iż odrębne pochodzenie mogło mieć wpływ na później obserwowane różnice, utrzymujące się niewątpliwie po dziś dzień. Czy Europa środkowa stanie się w przyszłości hegemonem Europy?

UWAGA! ZACZĘŁO SIĘ!: Skończyły się żarty, zaczęły się schody” – mawiał generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski, wychodząc z mocno zakrapianej imprezy. Dziś ten żart idealnie pasuje do zilustrowania polityki rządu PiS, który wakacyjną plażę i sezon ogórkowy chce wykorzystać do ekspresowej podwyżki podatków.

CIĄGLE NACIĄGANE NADAWANIE : Podczas wizyty amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie wyszła sprawa wolności mediów i stacji telewizyjnej CNN. Znana szeroko na świecie CNN bije ostatnio rekordy skandali i dla zachowania jako takiej twarzy musi regularnie żegnać swoich dziennikarzy i pracowników.

KRAJ

● Uwaga! Zaczęło się! – Jan Piński
● Polskie zwycięstwo w Parlamencie Europejskim – Rafał Pazio
● Nie zadzierać z Teksasem – Stanisław Michalkiewicz
● Oszuści istnieją i już – Janusz Korwin-Mikke
● Honorowy dług Polski – Jan Piński
● Paliwa plus – Leszek Szymowski
● Ostry spadek inwestycji po euroakcesji! – Tomasz Cukiernik
● Kto ukradł – nie wiadomo; kto jest kim – wiemy – Marian Miszalski

ŚWIAT

● Makronizacja Francji, ale z oporami – Bogdan Dobosz
● Niemcy: Pożegnanie starej republiki? – Tomasz Mysłek
● Ukraina: Krok naprzód, dwa kroki wstecz – Antoni Mak
● USA: Ciągle Naciągane Nadawanie – Natalia Dueholm
● Gdzie pójdzie Państwo Islamskie? – Marek A. Koprowski
● Rosjanie nie ingerowali – Redakcja wolnosc24.pl

PUBLICYSTYKA

● Międzymorze przyszłością Europy – Mariusz Kowalski
● Katastrofa na Dniestrze – Marek A. Koprowski
● Co dalej z Jedwabnym Szlakiem? – Wojciech Tomaszewski
● Czy przodkami Moskali byli… Polacy? – Marek Skalski
● G20, czyli gadanie dwudziestki – Natalia Dueholm