Badania, które zszokują lewactwo. Wraz z legalizacją marihuany spada liczba małoletnich po nią sięgających

Flickr: Pedro Fabián Gutiérrez Vidrio

Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA) opublikowała swoje najnowsze badania, z których wynika, że legalizacja marihuany sprawia, że jest ona w mniejszym stopniu używana. To obala jeden z głównych argumentów przeciwników jej legalizacji, którzy mówią często o zwiększeniu używania marihuany po legalizacji.

Badania opublikowane przez SAMSHA dotyczą Stanów Zjednoczonych.

Często mówi się, że po legalizacji zwiększy się dostępność marihuany wśród młodzieży. Jednak raport zdaje kłam takim twierdzeniom.

Legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych nie przynosi zwiększenia jej używania przez osoby nieletnie – taki wniosek płynie z raportu.

Zobacz także: Marihuana w aptekach już w listopadzie. Prezydent Duda podpisał ustawę

W ciągu kolejnych lat w kolejnych stanach legalizowana jest popularna używka. Równocześnie jednak spada liczba osób sięgających po nią. W 2016 roku było to 12,5 procent osób w wieku 12-17 lat, czyli o 0,5 punktu procentowego w porównaniu do 2015 roku.

Być może mamy tu do czynienia z często występującą wśród młodzieży zasadą, że zakazany owoc smakuje lepiej. Liczba osób sięgających po marihuanę jest obecnie w Stanach Zjednoczonych najniższa od 20 lat, mimo, że jej dostępność znacznie się zwiększyła.

Źródło: Hyperreal.info

1 KOMENTARZ

  1. 1. Zbadań nie wynika, że spada liczba małoletnich palących marihuanę,tylko
    że spada liczba legalnie sprzedanej o 0,5. w porównaniu 2015 i 2016.
    2. Poproszę o badania sprzedaży nielegalnej trawki w tym czasie.
    3. Informacja ta jest manipulacją, bo dotyczy tylko wybranych stanów w USA i nie podano źródła informacji.

Comments are closed.