Policjanci zaatakowani przez pseudokibiców. Ustawka chuliganów z Kielc i Gdańska zakończona użyciem broni

Obrazek ilustracyjny.

Lechia Gdańsk, Stomil Olsztyn i Wisła Kraków po raz kolejny mają powody do wstydu. Policja zatrzymała 21 pseudokibiców, którzy podczas próby ich wylegitymowania i kontroli napadli na funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w lesie, w miejscowości Młynek.

Do ustawki doszło ze względu na rozgrywany mecz Puszcza Niepołomice – Stomil Olsztyn. W tym samym dniu kibice Wisły Kraków jechali na mecz do Kielc. Około godziny 13.30 na teren powiatu radomszczańskiego wjechały samochody, w których znajdowali się także kibice Lechii Gdańsk sympatyzujący z drużyną Stomilu Olsztyn. W pewnym momencie około 40 pojazdów zjechało na wąski dukt leśny w miejscowości Młynek w gminie Gidle.

Zobacz także: Kibice Legii będą nagrodzeni medalem Komisji Edukacji Narodowej? Kurator oświaty zachwycona oprawą, a UEFA chce karać

Jak tłumaczy Aneta Komorowska z radomszczańskiej policji, funkcjonariusze, którzy nadzorowali przejazd kibiców wezwali na miejsce dodatkowe siły. W obawie, że może dojść do tzw. ustawki rozpoczęli legitymowanie znajdujących się tam osób.

„Agresywnie nastawieni pseudokibice kierowali w stronę mundurowych groźby przeplatane wulgaryzmami. Funkcjonariusze wielokrotnie wzywali ich do zachowania zgodnego z prawem” – mówi Komorowska.

W pewnym momencie najbardziej agresywna grupa pseudokibiców (około 40 mężczyzn) zaczęła biec w kierunku policjantów, by zmusić ich do odstąpienia od legitymowania. Policjanci oddali jeden strzał ostrzegawczy i kilka strzałów w powietrze z broni gładkolufowej. Użyli także gazu łzawiącego.

W związku z napaścią na funkcjonariuszy zostało zatrzymanych 21 pseudokibiców. Łącznie na miejscu wylegitymowano blisko 120 osób, skontrolowano prawie 40 pojazdów i nałożono 25 mandatów za różne wykroczenia.

Zobacz też: Trump wziął się za Koreę Północną i inne kraje. Oberwało się między innymi komunistycznej Wenezueli

Zatrzymani mają od 19 do 35 lat. Są to mieszkańcy różnych województw: warmińsko–mazurskiego, kujawsko–pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego. Prokuratora postawiła wszystkim zatrzymanym zarzuty czynnej napaści na policjantów oraz zmuszania ich do odstąpienia od wykonywania czynności służbowych. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

źródło: PAP / Wolność24.pl

2 KOMENTARZE

  1. Po 1) Nie rozumiem co znaczy ‚obawa’ że może dojść do ustawki. Należy ogrodzić teren, pilnować aby w trakcie walki żaden z ustawkowiczów terenu nie opuszczał, po jej zakończeniu wezwać karawany aby truchła się nie rozkładały co uszkodzić glebę. Karetek rzecz jasna nie wzywać bo chcącemu nie dzieje się krzywda

    Po 2) Nie rozumiem również co oznacza jakiś strzał ostrzegawczy i broń gładkolufowa w przypadku ataku 40 bandytów. Seria działa lepiej.

  2. Jaki wstyd, ty niepodpisany pajacu? Chcacemu nie dzieje się krzywda.

Comments are closed.