To skandal! Poseł Nowoczesnej jest zachwycony, że przegłosowano rezolucję przeciwko Polsce. Internauci są dla niego bezlitośni

Krzysztof Turkolaski cieszy się jak Rada Europy głosuje przeciw Polsce. Jest posłem Nowoczesnej/ PAP
Krzysztof Turkolaski cieszy się jak Rada Europy głosuje przeciw Polsce. Jest posłem Nowoczesnej/ PAP

Krzysztof Truskolaski z Nowoczesnej, ponoć polski poseł, cieszy się, z rezolucji przeciwko naszemu krajowi. W środę 11 października Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. To skandaliczne zachowanie spotkało się z uzasadnioną reakcją ze strony internautów. Jesteście żałośni. Jesteście po prostu kapusiami– piszą o jego zachowaniu internauci.

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w środę wieczorem rezolucję ws. praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce. Wezwało w niej pięć krajów do podjęcia działań w kierunku przywrócenia rządów prawa.

Czytaj też: Na sali było osiem procent uprawnionych. Przyjęli rezolucję przeciwko Polsce. Zdrajcy z PO i Nowoczesnej byli za

Autorem wniosku i sprawozdawcą projektu był niemiecki poseł Bernd Fabritius, wiceszef komisji prawnej i praw człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego RE, szef Związku Wypędzonych.

Ciekawiej wypowiedzi na temat autora wniosku dał Ryszard Czarnecki.

-„I właśnie szef Związku Wypędzonych stał się ekspertem od spraw polskich. To w zasadzie samo w sobie jest komentarzem, ale też pokazuje, że część niemieckiej klasy politycznej ucieka do przodu, zamiast uderzać się w pierś za grzechy i winy Niemców wobec Polski w czasie II wojny światowej.”

-„Teraz nagle staje się prokuratorem, czy sędzią, oskarżycielem, czy nauczycielem, który poucza o sprawach demokracji i praworządności w Polsce” – powiedział Czarnecki.

Rezolucję poparli parlamentarzyści PO i Nowoczesnej, przeciwko byli posłowie PiS i Kukiz’15. Za przyjęciem dokumentu zagłosowało 42 członków Zgromadzenia, przeciwko było 9. Jednym z posłów Nowoczesnej, który głosował za przyjęciem rezolucji był Krzysztof Truskolaski, który nie krył satysfakcji z uchwalenia tego dokumentu.

Tak poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski, syn prezydenta Białegostoku cieszył się z przegłosowania rezolucję RE przeciwko Polsce.

A oto jak na ten haniebny wpis zareagowali internauci.

Przeczytaj też: Szokujące nagranie z cyrku. Niedźwiedź w szale rzucił się na tresera. Potem zadowolony jeździł sobie na rowerze [VIDEO]

Twitter/ PAP/ Wolność24