Czy Kaczyński powinien zostać premierem? Ten sondaż rozwiewa wątpliwości. Oto, co sądzą o nim Polacy

Kaczyński premier sondaż
Jarosław Kaczyński. / Fot. PAP

Najnowszy sondaż nie wprawi Jarosława Kaczyńskiego w euforię. Jak wynika z badań IBRiS-u, zdecydowana większość Polaków nie życzy sobie lidera PiS-u na fotelu premiera.

Co prawda w przeprowadzonych niedawno badaniach Prawo i Sprawiedliwość święci triumfy, ale nie oznacza to automatycznie wzrostu poparcia dla lidera tego ugrupowania. W niechlubnym rankingu nieufności jaką polityków darzą wyborcy, w szeregach PiS-u Kaczyński ustępuje miejsca tylko Antoniemu Macierewiczowi.

Od pewnego czasu do debaty publicznej powróciła kwestia usunięcia ze stanowiska premier Beaty Szydło. Pani premier od początku swojej kadencji była oskarżana o bycie marionetką prezesa PiS-u, który nie decyduje się na oficjalne przejęcie władzy jedynie ze strachu przed spadkiem poparcia społecznego.

Przeczytaj koniecznie: Tak ostro jeszcze nie było. Mocne słowa Pazury do Wojewódzkiego o obowiązującej konstytucji i różańcu. Wszystko na antenie TVN

Ostatnio jednak coraz głośniej mówiło się o tym, że Kaczyński podjął decyzję o zamianie na fotelu premiera. Jednak najnowszy sondaż IBRiS-u w sposób jednoznaczny pokazuje, co na ten temat sądzą Polacy.

Niemalże 58 proc. ankietowanych uważa, że Jarosław Kaczyński nie powinien przejmować stanowiska premiera. Przeciwnego zdania jest 31 proc.

Jak widać wzrost poparcia dla rządu, nie przekłada się na popularność Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: fakt.pl

1 KOMENTARZ

  1. Kaczyński byłby skończonym głupcem, gdyby został premierem, a nie sądzę, że nim jest. Takie domniemania należy traktować jak fakenewsy.

Comments are closed.