Czy to już przesądzone? Czołowy poseł Kukiz’15 o poparciu Dudy w wyborach prezydenckich. „Ma ostatnio bardzo podobną retorykę”

Duda Kukiz Jakubiak
Andrzej Duda i Kukiz'15 / źródło: wikipedia commons

Nie tak dawno Paweł Kukiz zapowiadał, że istnieje duża szansa, że nie wystartuje w kolejnych wyborach prezydenckich, a jego ruch poprze Andrzej Dudę. Teraz jego słowa powtórzył Marek Jakubiak, jeden z czołowych posłów ruchu Kukiz’15.

Ledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Paweł Kukiz zasugerował, że zrezygnuje ze startu w zbliżających się wyborach prezydenckich, aby poprzeć Andrzeja Dudę, a już w podobnym tonie wypowiedział się jeden z czołowych posłów ruchu.

Kukiz stwierdził niedawno, że „Mogę powiedzieć, że jeśli prezydent będzie dalej szedł tą drogą, to ma moje poparcie. A wtedy ja nie będę musiał startować na prezydenta, bo powiem, że moim kandydatem jest Andrzej Duda”.

Teraz Marek Jakubiak, wiceprzewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15, wypowiedział się w podobnym tonie.

Przeczytaj również: Legenda chwali Polaka! „Mogę w spokoju zakończyć karierę”

To całkiem prawdopodobne, że Kukiz’15 poprze Andrzeja Dudę w następnych wyborach prezydenckich. Z całą pewnością prezydent ma ostatnio retorykę bardzo podobną do retoryki Pawła Kukiza i jego ugrupowania.

Jakubiak zaprzeczył, że Kukiz’15 ma zamiar przekształcić się w partię prezydencką.

Nie sądzę. Jeżeli mamy własne zdanie, a prezydent nas w tym zdaniu wspiera i mówi: ‚Ja też mam podobne’, to wcale nie znaczy, że następne cztery zdania nie będą nas różniły.

Przypomnijmy, że w podobnym tonie wypowiadał się sam Paweł Kukiz: Tego nie ma, ale jest moje poparcie dla działań głowy państwa.

Czy w takim razie sprawa startu Pawła Kukiza w najbliższych wyborach prezydenckich jest już przesądzona?

Przeczytaj również: Droga karierowicza. Od starosty do premiera

źródło: wp.pl