Nie będzie zmiany premiera, wszelkie plotki na ten temat to tylko manipulacja PiS – wrzutka. Ziemkiewicz o rekonstrukcji rządu

Rafał Ziemkiewicz, Beata Szydło
Rafał Ziemkiewicz, Beata Szydło

W swoim najnowszym artykule opublikowanym na łamach amerykańskiego „Dziennika Związkowego” Rafał Ziemkiewicz studzi emocje związane z zmianą premiera w Polsce. Zdaniem publicysty nic takiego się nie wydarzy.

Jak przypomina Rafał Ziemkiewicz „gdy polityk musi podjąć jakąś decyzję, która może zaskakiwać, szokować albo oburzać, najpierw wypuszcza do mediów „przecieki”, że szykowana jest decyzja znacznie bardziej niż w rzeczywistości radykalna”.

Tak też jest i w wypadku rekonstrukcji rządu, by złagodzić sensacje związane z wymianą ministrów PiS dziś rozpuszcza fałszywe plotki o odejściu premier Szydło.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza plotki te „już na pierwszy rzut oka [są] „wrzutką”. Beata Szydło jest po prezydencie Dudzie drugim najbardziej popularnym politykiem w kraju. Jej rząd i ona sama jako premier zbierają rekordowo dobre oceny”.

W opinii Rafała Ziemkiewicza sukcesy rządu PiS „skutkiem rozdzielenia pracy osoby odpowiedzialnej za administrowanie krajem i za zarządzanie partią oraz klubem poselskim, bo w układzie, w którym premierem jest lider rządzącej partii, któraś z tych dziedzin musi cierpieć”.

Według publicysty „pozbycie się lubianej i mającej na koncie sukcesy premier byłoby dla rządzącej partii strzałem we własne kolano”.

Opracował Jan Bodakowski

O opiniach Rafała Ziemkiewicza pisaliśmy w
Przedstawiciele groteskowej opozycji, otumanieni przez lewicowe media, zaatakowali Rafała Ziemkiewicza na krakowskich targach książki