Twarda krytyka Marszu Niepodległości prosto z Izraela. „Zorganizowały go elementy ekstremistyczne i rasistowskie”

MSZ Izraela nazwało „niebezpiecznym” sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie i odnotowało, że zorganizowały go „elementy ekstremistyczne i rasistowskie”.

Rzecznik resortu wyraził nadzieję, że organizatorzy zostaną ukarani przez polskie władze.

„To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie” – oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa.

Dodał: „Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom”.

„Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany” – podkreślił.

Czytaj więcej: Rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej pojechał po bandzie. Po tej wypowiedzi Internauci łapią się za głowę

(PAP)

4 KOMENTARZE

 1. I dlatego wazne jest aby nastepny Marsz Niepodleglosci odbyl sie pod patronatem Prezydenta Polski. Wtedy nie bedzie gadki kto zorganizowal a bedzie mowa o tym KTO BRAL UDZIAL! Udzial brali patrioci, ich dzieci i wnuki. Miliony nieobecnych popieralo Marsz w mediach spolecznych. I nie ma, nie bylo i nie bedzie w tym Marszu NIC co mogloby panstwo Izrael zaniepokoic!

  • Masz Marku rację, wszak nasz kraj żadnych pretensji w stosunku do Izraela nie wysuwa, ani terytorialnych, ani finansowych. Niestety nie ma tu równoważnej wzajemności, nierównowaga jest przeogromna!
   Zaś co do krytyki polskiego patriotyzmu, to ich za nią Bóg pokarał, że muszą dzielić swe terytorium z żywiołem obcym im kulturowo, religijnie i mentalnie, więc mogą skosztować tego, co w II RP było naszym udziałem. Choć oczywiście różnic jest sporo, bo Palestyńczycy są w Izraelu pariasami, natomiast w II RP mieliśmy mniejszość, która wygryzała z wielu dziedzin i zawodów polską inteligencję, stanowiąc często-gęsto faktyczną większość w niektórych dziedzinach. Szerzej o tym tu:
   http://nczas.com/wiadomosci/zlot-faszystow-pogan-i-bialych-rasistow-tak-korespondentka-associated-press-opisuje-marsz-niepodleglosci/#comment-3613042318

  • Ktorego Prezydenta?
   Jesli organizatorzy zaufaja Prezydentowi, to poprosza go o patronat.
   To jeszcze nie jest panstwo faszystowskie (choc sie takim staje) i ludzie sami moga decydowac.

Comments are closed.