Panika na giełdzie. Polski krezus stracił 120 milionów w kilka godzin

Jakub Zabłocki zaliczany do najbogatszych Polaków z majątkiem szacowanym na 900 mln zł., stracił w ciągu kilku godzin 120 mln zł.

Zabłocki jest największym udziałowcem Domu Maklerskiego X-Trade Brokers. Jego majątek dawał mu 40. pozycję na liście najbogatszych Polaków.

Sytuacja Zabłockiego jest tym trudniejsza, ponieważ jest pod prokuratorską lupą ze względu na podejrzenie o oszustwa, jakich miał się dopuszczać należący do niego dom maklerski XTB. Ponadto Zabłocki przez 3 miesiące pełnił funkcję p.o. prezesa.

Czytaj też: „Mój syn mógłby być premierem”. Te słowa Kornela Morawieckiego nie spodobają się niektórym w PiS

Według nieoficjalnych informacji XTB miał dopuścić się kilkudziesięciu naruszeń przepisów, na niekorzyść klientów. Mieli stracić miliony złotych. Takie informacje Komisja Nadzoru Finansowego miała przekazać prokuraturze.

Czytaj też: Koniec bajki o nadwyżce budżetowej. Morawiecki poinformował Unię o deficycie. I to jakim!

To jest efekt działalności KNF, która zbadała „pracę” XTB w latach 2014-2016. Rzecznik prokuratury potwierdził, że toczy się śledztwo w sprawie XTB. Dom maklerski jednak nie zgadza się z uwagami Komisji.

W efekcie inwestorzy wpadli w panikę i zaczęli masowo pozbywać się akcji XTB. Sprzedali akcje za 6 mln zł. Giełda zareagowała błyskawicznie i zawiesiła handel akcjami. Po południu akcje XTB straciły 40% wartości.

W sumie Jakub Zabłocki, który posiada ponad 64 mln akcji (poprzez inną firmę), czyli większościowy udział w XTB, na spadku kursu stracił 120 mln zł.

Jakub Zabłocki jest osobą stojącą w cieniu, nieudzielającą wywiadów, ani też niewystępująca w mediach.

Zobacz też: Postrzelony włamywacz utonął w przydomowym basenie. Mocne nagranie z Brazylii [VIDEO]
.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.