Kaczyński atakuje Dudę, a chwali Szydło. Jasno dał do zrozumienia, że nie jest już ich przyjacielem. „Nieco zmieniły się okoliczności”

PiS Duda Kaczyński Sądownictwo ustawy
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Prezydent Andrzej Duda. / Dostawca: PAP

Jarosław Kaczyński wystąpił dziś wspólnie z premier Beatą Szydło na konferencji podsumowującej dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił o wielu kwestiach takich jak programy 500 plus i mieszkanie plus, podnoszenie płacy minimalnej, spadek bezrobocia itp.

Polska sytuacja polityczna wymagała zdecydowania, premier Beata Szydło, mimo różnych nacisków, nie zawiodła – mówił Kaczyński.

Według niego wszystkie największe programy rządu PiS zakończyły się sukcesem. Kaczyński wspominał też o licznych przeszkodach, które musiał napotkać na swojej drodze rząd Beaty Szydło.

Wśród nich można wskazać totalną opozycję i…prezydenta Andrzeja Dudę.

On (proces zmian) jest dzisiaj trudniejszy niż był przedtem. Dlaczego jest trudniejszy? Jak wszyscy państwo wiecie nieco zmieniły się okoliczności polityczne od 24 lipca tego roku – powiedział Kaczyński.

To jasne odniesienie do Andrzeja Dudy, który wtedy ogłosił zawetowanie dwóch z trzech ustaw o sądownictwie.

Zobacz także: Kaczyński zdradził, którzy ministrowie pożegnają się ze swoimi stanowiskami?! Te słowa prezesa PiS-u mówią wszystko

Źródło: wp.pl

2 KOMENTARZE

Comments are closed.