Rumunia nowym tygrysem gospodarczym. Po obniżce podatków kolejne miesiące fenomenalnych wyników. Wyprzedzili Chiny

Rumunia staje się jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. W III kwartale odnotowała blisko 9% wzrostu gospodarczego.

Rumunia nie przestaje zadziwiać ekspertów ekonomicznych i bije kolejne rekordy wzrostu gospodarczego. Kiedy w II kwartale odnotowała wzrost aż 6,1% rok do roku, ekonomiści spodziewali się lekkiego spadku do 5,8%.

Tymczasem wzrost wyniósł aż 8,8% czyniąc Rumunię jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata. Rumunia prze do przodu szybciej niż Chiny, które odnotowały 6,9% wzrostu i Wietnam z 7,5%.

Bukareszt od kilku lat systematycznie obniża i upraszcza podatki. VAT obniżono w sumie już o 5 punktów proc. do 19%. Od stycznia 8-krotnie wzrośnie kwota wolna od podatku, która wyniesie ok. 24 tys zł .

Zobacz też: Mocna deklaracja Kaczyńskiego. Międzymorze musi powstać. Będzie równoważyć układ sił w Europie. Mamy wsparcie USA [VIDEO]

Przypomnijmy, że w Polsce jest na żenująco niskim poziomie i nikt nie wie na jakim dokładnie. W zależności od zarobków może ona wynieść od 0 do 6600 zł. Polski zdzierca podatkowy pozostawia 6600 zł tylko tym, którzy tyle nie zarobią.

Rumuńskie władze zapowiadają obcięcie kolejnych podatków. PIT ma spaść z 16 do 10%. Nie będzie też VAT na sprzedaż domów i mieszkań o wartości poniżej 100 tys. euro.
Łącznie w ciągu kilku lat Rumuni dokonali ponad 100 zmian w prawie podatkowym. Wszystkie na korzyść indywidualnego podatnika.

Zobacz też: Wiktor Orban zdradza szatański plan Brukseli. Celem całkowite zniszczenie państw narodowych, wyrugowanie chrześcijaństwa i utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy

2 KOMENTARZE

 1. Aż krew mnie zalewa, moglibyśmy się rowzijać na poziomie 10%+ ale ludzie w tym kraju to takie pierdo.. matoły.

 2. W Polsce trzeba wyżywić Fundusz Kościelny.
  Polecam też analogię, proszę wyciągnąć wnioski:
  Konkordat z Mussolinim
  Konkordat z Hitlerem
  Konkordat z Polską
  Co się dzieje u nas teraz …

Comments are closed.