Sławny projektant ostro o polityce Merkel: „Niemcy zabili miliony Żydów, a teraz sprowadzają do kraju miliony ich wrogów” [VIDEO]

Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld

Celebryci w swoich komentarzach nie zawsze celnie potrafią ocenić sytuację polityczną, ale tym razem wydaje się, że znany projektant powiedział coś, co wielu z nas sądzi od dawna, ale nie miało odwagi publicznie się do tego przyznać.

Tak było najprawdopodobniej z wypowiedzią słynnego projektanta mody Karla Lagerfelda, który w wywiadzie dla francuskiej telewizji, oprócz tematów związanych z modą, skomentował politykę kanclerz Niemiec, Angeli Merkel w sprawie uchodźców, co wywołało prawdziwą sensację.

Oznajmił on, że polityka Merkel to głównie „uzyskanie pozytywnego wizerunku”. Ale jego zdaniem wychodzi jej zupełnie odwrotnie.

– Nie może być tak, że Niemcy, którzy zabili miliony Żydów, a teraz sprowadzają do kraju miliony ich najgorszych wrogów” – powiedział projektant.

Zobacz też: Tam się nie patyczkują. Kara śmierci dla terrorysty za niszczenie zabytków [VIDEO]

W tym kontekście relacjonował przypadek jednego ze swoich znajomych, który przyjął do siebie młodego Syryjczyka ubiegającego się o azyl.

Po kilku dniach Arab nie ukrywał swej sympatii do antysemityzmu i narodowego socjalizmu.

Znajomy projektanta zamiast podziękowań za okazaną pomoc, miał usłyszeć oburzające słowa z usta Syryjczyka, że „najlepszym wynalazkiem w Niemczech jest Holocaust”.

źródło: foxnews.com

Czytaj także: Tam się nie patyczkują. Kara śmierci dla terrorysty za niszczenie zabytków [VIDEO]

Czytaj także: Nie rozbroicie nas! Czesi pozywają Brukselę w sprawie dyrektywy o dostępie do broni