[VIDEO] Tommy Robinson vs Antifa w Warszawie. Było gorąco. Marsz Niepodległości i marsz antyfaszystów oczami brytyjskiego narodowca

Tommy Robinson w Warszawie.
Tommy Robinson w Warszawie.

Marsz Niepodległości i marsz antyfaszystów w swojej relacji z Polski „The Biggest Demonstration in Europe” przedstawił założyciel English Defense Legaue, dziennikarz The Rebel Media – Tommy Robinson.

Tommy Robinson dowiedział się od antyfaszystów, że są oni zwolennikami sprowadzenia do Polski milionów islamskich imigrantów.

Zobacz też: Największa akcja w historii CBA! Kilkadziesiąt osób zatrzymanych w jednej sprawie

Po tym jak działacze Antify wyrzucili reportera z swojego marszu, ten zaczął się naśmiewać z tego, że wszyscy antyrasiści są biali oraz wyglądają jak faszyści, i złośliwie pytał się gdzie jest ich różnorodność.

Polski przewodnik brytyjskiego reportera opowiedział mu o marksistowskiej tożsamości partii Razem biorącej udział w antyfaszystowskim pochodzie.

Brytyjski reporter nazwał Marsz Niepodległości największą manifestacją patriotyczną w Europie, opisał Straż Marszu powołaną by chronić uczestników Marszu przed prowokacjami ze strony policji, zwrócił uwagę, że Polacy doświadczeni historią zachowali swoją tożsamość i wiedzą kim są.

Porównując Marsz Niepodległości z pochodem antyfaszystów brytyjski reporter zwrócił uwagę, że w Marszu Niepodległości idą sympatyczni i godni szacunku ludzie, rodziny z dziećmi.

Uczestnicy Marszu odcinali się od rasizmu, przypominali, że Polacy byli przez lata tresowani w kompleksie niższości i dziś wyzwalają się z kompleksów, podkreślali bezpieczeństwo i brak agresji na Marszu.

Zobacz też: W odmętach lewackiego szaleństwa. Brytyjskiego nauczyciela wyrzucą z pracy bo dziewczynkę, która myśli, że jest chłopcem, nazwał dziewczynką

Brytyjski reporter opowiadając o historii Marszu przypomniał, że początkowo kilkusetosobowe Marsze, stały się marszami dziesiątek tysięcy, z racji na to, że były atakowane przez lewicowców.

W relacji widać to jak reporter jest zachwycony historią Polski, tym, że Polacy śmiało walczą o przetrwanie własnego kraju, nie boją się występować przeciwko islamskiej agresji na Europę. Z smutkiem przypominał, że jego doświadczona terroryzmem ojczyzna śpi.

Jan Bodakowski

O Marszu pisaliśmy w
Marsz Niepodległości od środka. „Tylko środowiska narodowe są w stanie zmobilizować tylu młodych ludzi”. Relacja naszego reportera [VIDEO]