Czarny piątek w polskim Sejmie! PiS do spółki z Kukizem uchwalili ustawy ograniczające wolność obywateli. Zmieni się bardzo dużo

Sejm absurd ustawy wolność PiS Kukiz
Sejm podczas głosowania. Zdjęcie ilustracyjne. / fot. flickr.com

Na zachodzie mieliśmy wczoraj do czynienia z „Black Friday”, czyli dniem promocji i przecen nawet o kilkadziesiąt procent. W Polsce „czarny piątek” postanowili nam urządzić posłowie i przegłosować kilka ustaw ograniczających wolność obywateli.

Warto wymienić posłów, którzy zagłosowali przeciwko wszystkim trzem idiotycznym ustawom: Tomasz Lenz (PO), Piotr Liroy-Marzec (niezrzeszony), Jacek Wilk (Kukiz’15/Wolność).

Wybrani – wspierani przez związki zawodowe – mają prawo do niedzieli z rodziną

Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. – tylko jedna w miesiącu, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Ponadto – jak zapisano w ustawie – w Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy tylko do godz. 14.

Handel w niedziele będzie także funkcjonował na terenie jednostek więziennych, garnizonów, w aptekach i punktach aptecznych, w zakładach leczniczych dla zwierząt, w hurtowniach farmaceutycznych, a także w zakładach leczniczych przeznaczonych dla osób wymagających całodobowego monitoringu.

Ustawa przewiduje karę grzywny za złamanie zakazu handlu w niedziele w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Ustawa posiada szereg błędów i wypaczeń, na które już teraz wskazywali eksperci. Warto podkreślić, że zakaz handlu dotknie też sklepów internetowych.

W tym głosowaniu posłów PiS-u wsparła większość, bo aż 20 posłów z klubu Kukiz’15.

Czytaj także: Ten sondaż nie pozostawia złudzeń. Ogromna większość Polaków przeciwna zakazowi handlu w niedziele. PiS strzelił sobie w stopę?

Alkoholu możesz nie kupić w nocy i nie napijesz się w miejscu publicznym

Kolejna ustawa dała gminom dodatkową kompetencję, czyli wprowadzenie prohibicji w godzinach od 22 do 6. Drugą zmianą w tym zakresie jest zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, między innymi na popularnych bulwarach nad Wisłą w Warszawie, gdzie do tej pory było to dozwolone.

Możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach oraz wprowadzenie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych – to główne założenia ustawy.

Zgodnie z przepisami, gmina będzie też miała możliwość ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży między godziną 22 a 6.

Nowelizacja wprowadza też zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych (obecnie taki zakaz obowiązuje w konkretnych miejscach, m.in. na ulicach, placach, w parkach).

W tym przypadku mniejszość, ale jednak aż 10 posłów Kukiz’15 wsparło partię rządzącą.

Czytaj więcej: Kiedy i gdzie będzie można kupić i pić alkohol? Teraz samorządy zajmą się nocną prohibicją. Według nowej ustawy wyznaczą miejsca do spożycia alkoholu oraz określą godziny jego zakupu w sklepach

„Trzeba zabrać bogatym” – podniesienie opodatkowania lepiej zarabiających

Dawniej los osób, które kradły bogatym by rozdać biednym był jasny – wystarczy spojrzeć co spotkało „Janosika”. Dziś to samo działanie nazywa się „sprawiedliwością społeczną”, a osoby z partii rządzącej mówią w Sejmie wprost, że trzeba zabrać bogatym.

Sejm uchwalił w piątek rządową ustawę o zniesieniu limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Powód tego działania jest prosty – ZUS musi jakoś przetrwać chociaż do końca rządu PiS-u, a co potem to już będzie zmartwienie kolejnych rządów.

Zniesienie górnego limitu składek dotyczy ok. 350 tys. osób. Dzięki ZUS ma zyskać ponad 5 miliardów złotych – tyle właśnie stracą obywatele. Nową ustawę skrytykowali wszyscy od organizacji przedsiębiorców po związki zawodowe.

Warto przeczytać: Tak ZUS zaniża emerytury. Setki tysięcy ludzi tracą pieniądze

Źródło: PAP/nczas.com

8 KOMENTARZE

  1. No cóż. Żadna to niespodzianka. Państwo wychowuje swych obywateli, a Ci muszą za to płacić. Na nierobów.

  2. Przedtem byli złodzieje, teraz idioci, Trzecią opcją może być tylko normalność. Czekam niecierpliwie.

  3. Zakaz handlu w niedzielę?Nareszcie ktoś o tym pomyślał!!!!Tylko,że ten zakaz powinien obowiązywać we wszystkie niedziele bez wyjątku.A zabieranie bogatym to powinni zacząc od siebie

  4. Trzeba Polakom konsekwentnie uświadamiać, że PO to zwykli złodzieje, natomiast PiS to w najczystszej postaci BOLSZEWIA! Obawiam się, że doczekamy czasów, kiedy kaczyści naprawdę zaczną strzelać przeciwnikom w potylicę i wyrywać paznokcie opornym na rozmowach wychowawczych

  5. Tu krzyczycie a na zgnitym zachodzie zamknięte sklepy to jest standart jechać i zobaczyć

Comments are closed.