Mocne słowa Jana Olszewskiego o prezesie PiS. „Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem”

Jan Olszewski i Jarosław Kaczyński/ PAP/ Twitter
Jan Olszewski i Jarosław Kaczyński/ PAP/ Twitter

Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem. Mam nadzieję, że nie popełni tego błędu – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Jan Olszewski. Były premier krytycznie wypowiada się również o prezydencie Andrzeju Dudzie. – Powinien przeprosić Macierewicza – stwierdził.

Od kilku miesięcy mówi się o rekonstrukcji rządu. Według ostatnich informacji, zmiany mają nastąpić w grudniu. Wielu ekspertów, dziennikarzy i polityków przewiduje m.in. zmianę na stanowisku premiera. Popularną śród społeczeństwa Beatę Szydło miałby zastąpić Jarosław Kaczyński.

Czytaj też: Wojciech Cejrowski ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za tę decyzję

Jan Olszewski w rozmowie z „Super Expressem” uważa takie rozwiązane za duży błąd. I przestrzega przed tym ruchem prezesa PiS.

– „Mam nadzieję, że Kaczyński nie będzie premierem. To byłby błąd. To byłby ruch mało zrozumiały dla opinii publicznej i sukces opozycji” – ocenia były premier.

– „To byłoby wrażenie rozpadu, wrażenie, że coś się złego dzieje w obozie zjednoczonej prawicy, w samym PiS” – dodaje.

Olszewski w rozmowie z dziennikiem skomentowął także konflikt na linii Duda-Macierewicz.

– „To jest koszt władzy. Smutna była ta wypowiedź Andrzeja Dudy o „ubeckich metodach”. Niektórzy nie mają pojęcia, o czym mówią. Prezydent powinien przeprosić Macierewicza”– mówi Olszewski.

Zdaniem Jana Olszewskiego premiera, który stracił stanowisko w wyniku tzw. nocnej zmiany, dymisja szefa MON byłaby początkiem rozpadu Zjednoczonej Prawicy.

Przeczytaj też: Kolejny sondaż nie pozostawia złudzeń. Polacy wybierają partie socjalistyczne. Wolnościowcy tuż pod progiem wyborczym

Wolność24/ Super Express

5 KOMENTARZE

  1. Jak Minister Macierwicz walczyl o wolnosc Polski i zUbecja,zdrajca Duda wchodzil na stojaco lpod Szafe,dowiedli to w ONZECIE,wstrzymujac sie od glosow.Jest to zdrada najwazniejszego Sojusznika.bedzie odwet,USA sie odwdzieczy.

  2. Ja Wałęsie nigdy nie daruję dymisji Jana Olszewskiego. To najpodlejsze z jego „zagrań”! To zniszczenie przyszłości Polski do dzisiaj!!!!

  3. Miałem okazję poznać Pana Jana Olszewskiego zanim jeszcze wszystko się posypało w Magdalence. Gdyby mu pozwolono dokończyć dzieło jako premierowi dziś żyli byśmy w innym kraju z całkiem inną kulturą polityczną. Nawet Wałęsa nie miał by tylu problemów. Moim zdaniem to był najlepszy premier jakiego mieliśmy od czasów przemian.

  4. Olszewski ,pamiętasz jak zmieniałeś partie jak ja skarpetki. Antek i Duduś.wstyd dla Polski i świat się śmieje.. obaj nic warci.

Comments are closed.