Protestant Cezary Gmyz dołączył się do kretyńskiego ataku pastora Chojeckiego i Mariana Kowalskiego na Leszka Żebrowskiego

Leszek Żebrowski vs pastor Chojecki i Marian Kowalski (fot Jan Bodakowski i PrtScr Chojecki, Adam Turczyn. Plakat
Leszek Żebrowski vs pastor Chojecki i Marian Kowalski (fot Jan Bodakowski i PrtScr Chojecki, Adam Turczyn. Plakat "Idź Pod Prąd". / Źródło: Twitter

Pastor Chojecki i Marian Kowalski uznali w swojej internetowej audycji Leszka Żebrowskiego za ruskiego agenta, z racji na to, że historyk krytycznie wypowiadał się o Lutrze. Wydawało by się, że heretycy z Lublina pozostaną osamotnieni w swojej głupocie. Jednak w atakach na Leszka Żebrowskiego postanowił ich wspomóc znany dziennikarza TVP Info, protestant Cezary Gmyz.

Na swoim Twitterze Gmyz powielił twit „Idź Pod Prąd‏” (tak się nazywa pismo Chojeckiego), w którym można przeczytać, że

„Leszek Żebrowski twierdzi, że protestanci nie walczyli z komuną, o wolną Polskę! Czy Pan „Szlachcic” nie zna historii kpt. Henryka Flame ps. „Bartek”? To zwykła chamska manipulacja! mówi @PawelChojecki #IPPTV”.

Zobacz też: Wojciech Cejrowski ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za tę decyzję

Twit lubelskich heretyków Cezary Gmyz skomentował twierdzeniem, że Żebrowski „pewnie też nie słyszał o mjr Adolfie Pilchu, który walczył z Sowietami a tak w ogóle czy Żebrowski poddał się autolustracji w związku z rejestracją jako TW?”

W swoim wpisie na Facebooku Leszek Żebrowski stwierdził, że „rozkoszny duecik z Lublina dalej swoje, brnie w kłamstwach” i otumania swoich widzów.

Zdaniem historyka pastorowi Chojeckiemu i Marianowi Kowalskiemu „Pan Bóg rozumku poskąpił”.

Leszek Żebrowski zwrócił uwagę, że wsparcie Gmyza dla Chojeckiego i Kowalskiego „ujawnia jednak dziwne (tak mogłoby się wydawać) i coraz dziwniejsze jawne i niejawne związki między różnymi środowiskami i osobami”.

Twitt Chojeckiego powielony przez Gmyza po pierwsze zawierał kłamstwo insynuujące, że Leszek Żebrowski stwierdził, że „protestanci nie walczyli z komuną”.

Historyk nigdy tak się nie wypowiedział, i wielokrotnie przypominał protestantów zasłużonych dla Polski.

Drugie kłamstwo Chojeckiego i Gmyza polega na tym, że przypisują oni protestantyzm kpt. Henrykowi Flamemu „Bartkowi”. Ten polski bohater „NIE BYŁ PROTESTANTEM, BYŁ KATOLIKIEM. Wyjaśniła to jednoznacznie jego rodzona siostra”.

Zobacz też: Niemka odmówiła szpiku, gdy dowiedziała się, że to polskie dziecko. Lekarze mówią, że są też inne powody, np. wakacyjny wyjazd

Leszek Żebrowski uważa, że „”Rozkoszny duet z Lublina” jest całkowitym zaprzeczeniem” postawy Żołnierzy Wyklętych.

Zdaniem historyka Chojecki i Kowalski „tym, co i jak robi, czynią (…) ogromną krzywdę, w tym przypadku nieważne, czy świadomie, czy tylko jako „pożyteczni idioci”. Olbrzymią większość czasu poświęcają bowiem nie rzekomej ewangelizacji, lecz bezpardonowej walce z Kościołem katolickim. Luna Brystygier byłaby z nich dumna. W dodatku rozdają ciosy na lewo i prawo, wyzywając wszystkich od „ruskich agentów”, Putinów, Duginów”.

Opracował Jan Bodakowski

O opiniach Leszka Żebrowskiego pisaliśmy w
[WIDEO] Leszek Żebrowski o Narodowych Siłach Zbrojnych w Powstaniu Warszawskim

6 KOMENTARZE

  1. Nikt nikomu czytać i słuchać ich nie każe. Nawet nie wiem co tam gadają i nie mam zamiaru tego sprawdzać i oceniać.

  2. no i mamy prawdziwą twarz polskich patriotów.brawo.tak dalej a się sami zaplączecie na szyi

  3. „Tweet”, nie „twitt”. Tyle lat już mamy Twittera, a ciągle jest popełniany ten błąd. Ile można.

  4. Cezary Gmyz to niepełno-sprytny dekiel. Nawet się jeszcze mówić nie nauczył.

  5. Należałoby może najpierw powiedzieć, czy te ataki były bezpodstawne czy może zasadne. Wypowiezi padły w jakimś kontekście i uczciwie należałoby przytoczyć wypowiedź Pana Żebrowskiego.

Comments are closed.