Internet huczy po wyborze Morawieckiego na premiera. Z jeden strony „cyrk i hochsztapler ekonomiczny”. Z drugiej „odniósł spektakularne sukcesy”

Internet błyskawicznie odpowiedział na wieść o nowej roli Mateusza Morawieckiego. Były już minister finansów awansował na sam szczyt i objął przewodnictwo nad polskim rządem. Swoimi opiniami za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieli się politycy, dziennikarze i komentatorzy. 

Nikt inny jak Mateusz Morawiecki, który od dwóch lat zawiaduje polityką gospodarczą rządu i odniósł tak wielkie, spektakularne sukcesy, nie jest lepszym kandydatem do tego, żeby ten nowy etap w naszej polityce realizować już jako premier – mówił na antenie TVP Info poseł PiS Jacek Sasin. Filmik z wypowiedzią Telewizja Polska opublikowała w sieci.

Do listy upokorzeń dochodzi fakt, że o rezygnacji premier informuje posłanka Mazurek, gdzieś pod siedzibą partii, twierdząc, że „premier złożyła rezygnację”, po kilkudniowym czołganiu i dzisiejszym upokorzeniu. To jest cyrk na kółkach – wyśmiewał na TT okoliczności zmiany premiera dziennikarz działu politycznego „Faktu” Michał Wróblewski.

Jednym z pierwszych głosów opozycyjnych na TT, jakie skomentowały zmiany w rządzie był ten Romana Giertycha. Można nawet stwierdzić, że prowadził swoistą relację z tego wydarzenia. To chyba pierwszy przypadek w historii, gdy premier zamienia się z wicepremierem. Dowód na to, że oboje nie mają żadnego znaczenia – stwierdził. Morawiecki senior chodzi i szuka 10 posłów, którzy po powołaniu syna blokowałoby jego ew. odwołanie. Tym samym PAD z MM uniezależniliby się – napisał wcześniej.

Jeśli droga jest długa i trudna, warto czasem zamienić się miejscami – napisała z kolei reprezentująca w Sejmie Republikanów Anna Sierakowska.

Mateusz Morawiecki okazał się hochsztaplerem ekonomicznym. Obawiam, się że podobnie będzie z rządzeniem całym krajem – skomentował jeden z największych przegranych i ośmieszonych w polskiej polityce – Ryszard Petru.

Na koniec jeszcze premierowy mem po wyborze na nowego premiera.

Zobacz: Szydło rezygnuje. Nowym premierem będzie Morawiecki