Wiemy dlaczego TVN dostał karę, absurdalne tłumaczenie KRRiT. TVN24 może stracić koncesję?!

TVN KRRiT kara koncesja
TVN i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. / fot. wikimedia/krrit.gov.pl

Sprawa nałożenia wysokiej kary na TVN24 wywołała w sieci burzę. Wiele osób nieprzychylnych stacji będącej w rękach amerykańskich, krytykuje decyzję KRRiT.

Jednak już Teresa Bochwic z KRRiT wyraziła szczególnie ostre stanowiskO. Jej zdaniem TVN24 może nawet stracić prawo do koncesji.

P. Bochowic odpowiedziała na Tweeta Igora Janke z „Instytutu Wolności”, który skrytykował karę nałożoną na TVN24.

Nie tylko łamali ustawę o RTV, za co zostali ukarani, ale nie dochowali własnych zobowiązań koncesyjnych, co pozwalałoby podważyć ich prawo do koncesji, a tej nikt im nie odebrał – napisała Bochwic.

Jak inni internauci zapatrują się na decyzję KRRiT? Przedstawiamy wybrane Tweety:

Przyczyna została jednak podana…i jest absurdalna. KRRiT ukarała TVN24 na podstawie ustawy o radiofonii i telewizji, której to art. 18 został przez stację naruszony przez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu.

Jak czytamy w uzasadnieniu, polegało to na zachęcaniu widzów do udziału w zgromadzeniu przed budynkiem Sejmu RP, nieinformowaniu widzów o rozwiązaniu przez Policję zgromadzenia przed Sejmem RP, jednostronnym prezentowaniu wydarzeń poprzez dobór zapraszanych do studia komentatorów i gości, fałszywym przedstawianiu wydarzeń sprzed gmachu Sejmu RP poprzez manipulowanie obrazem i brak niezwłocznego sprostowania informacji nieprawdziwych.

Poza tym KRRiT wskazała na tendencyjny dobór gości i wyraziła zastrzeżenia, co do pasków pojawiających się w telewizji TVN24. W tych dwóch kwestiach można równie dobrze wszcząć postępowanie w sprawie TVP Info.

Źródło: wpolityce.pl/krrit.gov.pl/wolnosc24.pl