W tym SONDAŻU Kaczyński zdecydowanie wygrywa. To tragiczna informacja dla Premiera i Prezydenta

Kaczyński sondaż premier prezydent
Jarosław Kaczyński i Atlas Kotów. / fot. PAP: Radek Pietruszka

„I cały misterny plan…” – ta słynna fraza padła w kultowym dziś filmie „Killer 2”. To samo można powiedzieć o pomyśle na zarządzanie państwem z drugiego rzędu przez Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy dobrze wiedzą, kto ma obecnie w Polsce największą władzę.

W najnowszym sondażu Millward Brown dla TVN24 zapytano badanych kto ma obecnie największy wpływ na kluczowe decyzje w państwie?

Na pierwszym miejscu znalazł się prezes partii rządzącej – Jarosław Kaczyński. To, że najważniejsze decyzje podejmowane są na Nowogrodzkiej jest tajemnicą poliszynela.

Czytaj także: Opłacani z publicznych pieniędzy. Wyspecjalizowani oficerowie Wojsk Specjalnych wożą żwirek dla kota Kaczyńskiego

Dziwi jednak ogromna przewaga Kaczyńskiego nad pozostałymi osobami w zestawieniu. Prezesa PiS jako najbardziej wpływową osobę w państwie wskazało aż 62 procent badanych!

Na podium znaleźli się jeszcze Prezes Rady Ministrów i Prezydent Polski. Andrzeja Dudę wskazało jednak zaledwie 13 procent, a Mateusza Morawieckiego tylko 8 procent.

Na kolejnych miejscach, jednak już z wynikami w okolicach 1 procenta, najważniejsi ministrowie: Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro. Do zestawienia nie załapała się Beata Szydło.

7 procent badanych stwierdziło, że nie wie/ciężko określić to, kto obecnie ma największą władzę.

Zobacz też: Co Polacy sądzą o rządach PiS? Najnowszy SONDAŻ przyprawi Kaczyńskiego o ból głowy