Szaleństwo po obniżce podatkowej Trumpa. Firmy rozdają premie swoim pracownikom. Skorzystało już ponad milion osób

Trump podatki obniżka
Donald Trump. / fot. PAP

Co najmniej milion pracowników w Ameryce otrzyma bonusy i premie od swoich pracodawców, co wynika z wprowadzenia reformy podatkowej Donalda Trumpa – podała grupa analityczna ATR.

Reforma podatkowa Trumpa to spełnienie jednej z głównych obietnic wyborczych. Za sprawą zmian dojdzie do największego cięcia podatkowego od czasów Ronalda Reagana, który rządził USA w latach 80.

Wśród najważniejszych założeń jest obniżka CIT do 21 procent, a także obniżka podatku dochodowego dla klasy średniej.

Czytaj więcej: Rumunia nowym tygrysem gospodarczym. Po obniżce podatków kolejne miesiące fenomenalnych wyników. Wyprzedzili Chiny

O pierwszych firmach, które zdecydowały się na przyznanie pracownikom premii informowaliśmy już tuż po podpisaniu ustawy. Liczba takich przedsiębiorstw stale jednak rośnie.

Na stronie „ATR” możemy sprawdzić pełną listę firm które zdecydowały się na przyznanie premii pracownikom.

Wśród najpopularniejszych podmiotów wymienia się: AT&T, AccuWeather, Aflac czy American Airlines.

Reforma podatkowa przyniesie rozwój gospodarczy i stworzy dobrze płatne stanowiska pracy. My sami zwiększymy inwestycje w USA i wypłacimy specjalny bonus naszym amerykańskim pracownikom – powiedział Randall Stephenson, prezes AT&T.

Zobacz także: Prezent od Trumpa na Święta. Obniżka podatków dla wszystkich i koniec z obowiązkiem ubezpieczeń

3 KOMENTARZE

  1. Już dawno mówił Korwin żeby obniżyć podatki a podatek dochodowy w ogóle zlikwidować . Proszę zwrócić uwagę ile razy płaci się VAT od tego samego produktu.

    • Już dawno mówiłam o tym to tłumaczono mi że inaczej nie można.

  2. 323 995 528 liczy populacja USA, jak można jarać się tym że milion ludzi dostanie podwyżkę czy inną premię, to jak kibicowanie protestom kodu i totalnej opozycji, ta sama skala w przybliżeniu

Comments are closed.