Mrozy zbierają śmiertelne żniwo. „Najzimniej od 122 lat”. Dziesiątki ofiar, sparaliżowane miasta i lotniska. Polacy nie mogą się wydostać ze Stanów [FOTO]

Rekordowe mrozy wciąż utrzymują się w USA i Kanadzie. Według informacji medialnych niskie temperatury spowodował już śmierć 22 osób. Pogoda spowodowała ogromny chaos w komunikacji. Największy problem mają lotniska. Synoptycy zapowiadają jednak rychłą poprawę.

W Bostonie, gdzie słupki rtęci pokazały – 19 stopni Celsjusza, taka temperatura nie zdarzyła się od 1896 r. Jeszcze gorzej jest na północy w Kanadzie, gdzie termometry wskazują poniżej – 20 st. Celsjusza. Sytuacja ma jednak wkrótce ulec poprawie.

Atak zimy spowodował ogromny chaos i problemy komunikacyjne. Najbardziej ucierpiały lotniska. Port lotniczy JFK w Nowym Jorku zmaga się z poważnymi utrudnieniami. Arktyczne temperatury wciąż powodują awarie sprzętu i opóźnienia – podano w oficjalnym komunikacie.

ZOBACZ: To jest lodowa Apokalipsa. W USA trwa zima stulecia. Woda z oceanu wdarła się do miast i zamarza. Są ofiary śmiertalne [VIDEO]

Kolejne loty są odwoływane, pasażerowie koczują na lotnisku. Zanotowano najniższą w historii temperaturę, która wyniosła – 15 st. Celsjusza. Mróz spowodował pęknięcie rurociągu dostarczającego wodę do jednego z terminali. Władze portu musiały skierować pasażerów i samoloty do tych jeszcze działających.

Wśród odwołanych są też loty do Polski. Podróżni mogą spędzić na terminalach nawet kilka dni. Loty dwóch maszyn do Polski będą opóźnione.

„W sobotę samoloty po wylądowaniu kilka godzin czekały, by dotrzeć do bramy terminalu. Mniej cierpliwi pasażerowie grozili nawet wyłamaniem drzwi awaryjnych” – informowało radio RMF24.

Według informacji pojawiających się w mediach, ofiarą mrozów padły już 22 osoby. Możliwe, że martwych jest więcej. Śmierć mogli bowiem ponieść bezdomni, co nie zawsze jest możliwe do natychmiastowego odnotowania.

SPRAWDŹ: UWAGA! Duża chmura saharyjskiego pyłu nad Europą. Niebawem dotrze nad Polskę

W wielu stanach zima zupełnie sparaliżowała życie mieszkańców. Zamknięto szkoły i sklepy. Ruch na drogach jest utrudniony. W stanie Massachusetts zamarznięta woda z oceanu uwięziła w domach setki ludzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 660 miast i miejscowości. Ponad milion osób. KOD może zazdrościć Orszaków Trzech Króli

Źródło” twitter, polsatnews.pl

1 KOMENTARZ

  1. Dziennikarstwo to najlepszy zawód świata jeśli chodzi o zarabianie kasy. Raz biorą pieniądze za opisywanie jak to jest ciepło i jest jakieś niebywałe ocieplenie nawet klimatu a za chwilę biorą znowu pieniądze za opisywanie jak to jest niebywale zimno. Nawet k… nie biorą dwa razy za to samo a dziennikarze biorą.
    Ale cóż, w życiu jest tak jak kiedyś napisał hr. Fredro: mądry pisze dla zabawy głupi czyta, bo ciekawy. Nigdy odwrotnie.

Comments are closed.