Cejrowski w mocnych słowach do polityków PiS-u: „Nie bądź bydlakiem” [VIDEO]

Wojciech Cejrowski. / fot. YouTube

„Nie bądź bydlakiem” – w ten sposób Wojciech Cejrowski zaapelował do posłów rządzącej koalicji. Budzący wiele kontrowersji podróżnik i pisarz, Wojciech Cejrowski gościł na antenie publicznej telewizji. W czasie rozmowy z prowadzącym wypowiedział się na temat głosowanych ostatnio dwóch projektów o aborcji. Na swoim Twitterze zamieścił krótkie postscriptum do telewizyjnego nagarniania.

W czasie rozmowy z Michałem Rachoniem Cejrowski odniósł się do dwóch projektów dotyczących aborcji. Podróżnik porównał ilość podpisów zebranych pod każdym z nich. W takim zestawieniu zdecydowanie większym poparciem cieszy się projekt, który postuluje zaostrzenie przepisów dotyczących aborcji.

Cejrowski stwierdził, że aborcję stosuje się często wobec dzieci, u których w czasie badań prenatalnych wykryto Zespół Downa. Usuwa się w ten sposób człowieka, który po urodzeniu, jest sobie w stanie radzić w normalnym świecie.

Czytaj też: Turyści zachwyceni. Polskie miasto w ścisłej czołówce światowego rankingu. Wyprzedziło całą Europę

Aborcja eugeniczna to jeden z najczęściej wykonywanych rodzajów aborcji w naszym kraju. Według podróżnika, osobom z Zespołem Downa nie daje się w ten sposób żadnych szans. W kontekście ustaw głos zabrał niedawno Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. Poinformował: Prezydent według mojej wiedzy jest przeciwnikiem aborcji eugenicznej.

Po programie na Twitterze podróżnika pojawiło się krótkie nagranie, w którym Cejrowski zaapelował do posłów PiS. Obiecywaliście bronić życia każdego Polaka. Przypomnę, że Polak przed narodzeniem też ma prawa i to konstytucyjne a głównym prawem jest prawo do życia – mówił.

Cejrowski apelował: Posłowie PiS to jest chwila prawdy i będziemy patrzyć na was po nazwisku (…). Nie bądź bydlakiem.

Zobacz też: Ziemkiewicz w mocnych słowach do Wałęsy: „W Pańskie krętactwa nie wierzy już nikt poza Panem. Jeszcze jest czas wyznać wszystko szczerze”

Źródło: Twitter/prezydent.pl