Macierewicz zabrał głos po dymisji. Tak ostro jeszcze nie było!

Antoni Macierewicz. Foto: PAP Radek Pietruszka
Antoni Macierewicz. Foto: PAP Radek Pietruszka

Nie wolno zapomnieć od dramacie smoleńskim, trzeba jak najszybciej doprowadzić do wyjaśnienia jak do tej zbrodni doszło i wskazać odpowiedzialnych – powiedział w czwartek Antoni Macierewicz. Jak podkreślił, nie wolno dopuścić, aby zbrodnia uszła płazem.

Były szef MON, obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej swoje stanowisko wyraził w felietonie „Głos Polski” w Radku Maryja i TV Trwam.

Nie wolno zapomnieć o sprawie, która ciąży nad narodem polskim od blisko ośmiu lat, to jest sprawa dramatu smoleńskiego. Nie ma wątpliwości, że jak najszybciej musimy doprowadzić do wyjaśnienia, jak do tej zbrodni doszło. Musimy jasno postawić odpowiedzialność za śmierć polskiego prezydenta, polskich dwóch prezydentów, całego niemal Sztabu Generalnego WP, wszystkich wojskowych, którzy dowodzili rodzajami sił zbrojnych, Ani Walentynowicz i innych wielkich postaci polskiego życia publicznego, którzy polegli pod Smoleńskiem – powiedział Macierewicz.

Warto przeczytać: Dlaczego doszło do rekonstrukcji rządu? Ciekawa analiza prof. Wielomskiego [VIDEO]

Nie wolno nam dopuścić do tego, by ta zbrodnia uszła płazem, by naród się nie dowiedział, kto jest odpowiedzialny i by ci odpowiedzialni, nawet jeżeli wymiar sprawiedliwości Polski nie będzie w stanie ich dosięgnąć, by nie zostali jasno wskazani i pokazani całemu światu – oświadczył b. szef MON.

Jak wskazał, „tak wielka tragedia, jaka wówczas dotknęła naród polski, jest tragedią także całego wolnego świata”. Bez jej wyjaśnienia i wskazania nigdy nie będziemy pewni i bezpieczni, że rzeczywiście mamy gwarancję polskiej niepodległości – podkreślił.

Macierewicz dodał też, że współdziałanie w ramach NATO, sojusz polsko-amerykański oraz Międzymorze są narzędziami politycznymi, które gwarantują nam niepodległość.

Ale siła duchowa jest zakorzeniona w pewności, że Polska nigdy nie przechodzi do porządku dziennego nad próbą zniszczenia jej fundamentów i podstaw, a do uzyskania tej pewności wyjaśnienie dramatu smoleńskiego jest niezbędne i zapewniam państwa, że zrobię wszystko żebyście państwo pełną informację uzyskali jak najszybciej – zadeklarował.

Czytaj także: Ziemkiewicz w mocnych słowach do Wałęsy: „W Pańskie krętactwa nie wierzy już nikt poza Panem. Jeszcze jest czas wyznać wszystko szczerze”

(PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Panie Macierewicz, Pan już winnych miał wtedy, jak katastrofy nie było i dlatego jej nigdy nie wyjaśnicie, tak jak nie skarzecie MATEUSZA PISKORSKIEGO, którego tak samo żeście osądzili a dowodów ZERO ! Jesteście chorzy na RUSOFOBIĘ . Nie zależy wam na znalezieniu winnych .Propaganda, matactwa, posądzania i to jest wasza polityka. A kto odnajdzie morderców 2800 osób, które wspólnie,żeście ZAMORDOWALI ?! TO WY JESTEŚCIE ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO, NIE ZATRZYMA WAS NIC I NIKT……JAKAŚ PRÓBA KOŃCZY SIĘ EWIDENTNYM MORDEM , ZWANYM SAMOBÓJSTWEM ALBO SAMOBÓJSTWEM ROZSZERZONYM……..JESTEŚCIE POTWORAMI A NIE LUDŻMI.

    • Zgadzam się całkowicie i jeszcze dodam, że do tego od dawna nie widziałem w sposób tak nieprzemyślany prowadzenia polityki zagranicznej jak obecnie robi to rząd i wszyscy wiedzą, że wymiana ministrów nic tu nie zmieni. Praktycznie WYRZUCONO Polskę z Trójkąta Weimarskiego, w obrębie którego zapadała większość najważniejszych dla Unii decyzji, PiS w jakiś sobie tylko znany sposób był w stanie skłócić Polskę ze wszystkimi oprócz Węgier, gdzie na dobrą sprawę rządzą takie same oszołomy jak u nas. Wydaję mi się jednak, że najpoważniejsze konsekwencje gospodarcze dotkną Polskę paradoksalnie po zmianie partii rządzącej, bo nagle okaże się, że przez 500+ nie ma pieniędzy na przeprowadzenie reform, które by ten kraj przywróciły przynajmniej do jako-takiej normalności…

  2. Podziwiam lojalność ministra Macierewicza, bo za sposób, w jaki kaczysław poświęcił go dla dania satysfakcji makreli i ubekistanowi, Macierewicz powinien rozjechać kaczora równo z trawą! Jestem przerażony tym, co Kaczyński wyprawia z Polską! Robi sie naprawdę niebezpiecznie! Oddał władze ubekom, pozwolił, żeby adrian grał mu na nosie razem z Merkel, utajnił na wieki wieków Aneks do raportu z likwidacji WSI, no i uznał żydowskie roszczenia majątkowe!
    Panie Kaczyński! Będziesz potępiony, tak jak twój brat za podpisanie Traktatu Lizbońskiego, który na zawsze pzobawił Polskę suwerenności i otworzył drogę do kolejnego rozbioru Polski!

Comments are closed.