Niemcy chcą wysłać imigrantów do Auschwitz! Wszystko przez antysemityzm

Auschwitz holocaust odpowiedzialność Niemcy
Brama w niemieckim obozie Auschwitz. fot. Wikimedia

Niemieccy politycy i pedagodzy wpadli na pomysł jak zmniejszyć zjawisko antysemityzmu wśród imigrantów. Chcą ich wysyłać na wycieczki do niemieckich obozów śmierci takich jak Auschwitz. 

„Obowiązkowe wycieczki do miejsc zagłady byłyby elementem kursów integracyjnych, w których mieliby uczestniczyć imigranci” – podaje TVP Info. Dyskusję na ten temat zainicjowała berlińska sekretarz stanu Sawsan Chebli. Działaczka Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SDP) stwierdziła w jednym z wywiadów, że „każdy, kto żyje w tym kraju, powinien zostać zobowiązany do zwiedzenia choć raz w życiu takiego miejsca pamięci”.

Zdaniem polityk zwiedzenie miejsc, w których Niemcy eksterminowali ludność żydowską powinno być elementem kursów integracyjnych. Powodem takiego pomysłu jest coraz częstsza agresja w stosunku do Żydów, głównie ze strony imigrantów.

Postulat spotkał się z aprobatą przewodniczącego Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josefa Schustera. Uważa on, że po odpowiednim przygotowaniu uczniowie wyższych klas powinni zobaczyć takie miejsca. Zaznacza, że zgadza się z pomysłem, żeby w takich wycieczkach brali też udział imigranci.

„Kto sam doświadczył ucieczki i wypędzenia, ten może lepiej pojąć, dokąd prowadzą prześladowania i nienawiść” – stwierdził.

Część pedagogów uważa z kolei, że przymusowy charakter takich wypraw rzutowałby na ich skuteczność.

Zobacz: [TYLKO U NAS] Nie odchodzę z polityki. To totalna bzdura – dementuje dla nczas.com i wolność24.pl Janusz Korwin-Mikke

Źródło: tvp.info.pl

2 KOMENTARZE

  1. Dla nich były by to tzw. „lekcje poglądowe” porażające wiedzę, o metodach masowego zabijania „niewiernych”.

Comments are closed.