Opozycja w totalnej rozsypce. Wojna domowa w Nowoczesnej. „Rysiu jak chcesz odejść z Joannami, odejdź”

Poseł Piotr Misiło. / Fot. PAP/Marcin Bielecki
Poseł Piotr Misiło. / Fot. PAP/Marcin Bielecki

W środę podczas głosowania ws. projektu liberalizującego prawo aborcyjne zabrakło kilku głosów polityków opozycji, aby dokument mógł trafić do prac komisji sejmowej. Wśród nieobecnych było 10 posłów Nowoczesnej. Partia nałożyła na nich kary finansowe, niektórzy rozpatrują odejście. 

Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz Krzysztof Mieszkowski zawiesili swoje członkostwo w Nowoczesnej. Ta pierwsza na poważnie rozpatruje odejście, pozostałych dwoje posłów wyłączyła się na miesiąc, żeby dać kierownictwu partii czas na przemyślenie ostatnich wydarzeń.

Do sytuacji odniósł się były kandydat na przewodniczącego Nowoczesnej, Piotr Misiło. „Jeśli chcesz @RyszardPetru odejść z Joannami @Schmidt_PL i @JoankaSW z @Nowoczesna, odejdź” – pisał na Twitterze.

„Ale nie opowiadajcie w mediach nieprawdziwych rzeczy i nie wynoście wewnętrznej korespondencji. To nieodpowiedzialne. Oczekuje od @KLubnauer i zarządu @Nowoczesna natychmiastowych reakcji” – zażądał.

https://twitter.com/Piotr_Misilo/status/951814419075526656

Zobacz: „Benzyna+”. Kolejny socjalny pomysł wchodzi w życie. Wspólny projekt Orlenu i Ministerstwa Rodziny

Źródło: dorzeczy.pl

1 KOMENTARZ

  1. Obywatel Piotr Misiło to nawet wygląda jak głupek.
    Car Piotr I Wielki wydał dekret w którym mówił o takich jak on:
    „Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego.” /Piotr I Wielki – cesarz rosyjski, rok 1708

Comments are closed.