Długo nie został bez „fuchy”. Macierewicz ma już nowe zajęcie. „Swoją funkcję będzie pełnił społecznie”

Macierewicz dymisja
Antoni Macierewicz. Foto: PAP

Antoni Macierewicz został wybrany na szefa podkomisji smoleńskiej zgodnie z prawem i procedurami, a swoją funkcję będzie pełnił społecznie – podkreśliło w czwartek w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej powołał Antoniego Macierewicza na stanowisko przewodniczącego Podkomisji do Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego z 10.04.2010 r. w Smoleńsku. Powołanie Antoniego Macierewicza na przewodniczącego Podkomisji odbyło się zgodnie z obowiązującym prawem oraz procedurami. Pan Antoni Macierewicz będzie pełnić tę funkcję społecznie” – czytamy w komunikacie Centrum Operacyjnego MON.

We wtorek Błaszczak, dotychczasowy szef MSWiA, zastąpił Macierewicza na stanowisku ministra obrony w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Podkomisję smoleńską powołał w 2016 r. Macierewicz. 10 kwietnia ub. r. podkomisja przedstawiła swoje konkluzje z ponownego badania katastrofy; według podkomisji samolot został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach, a destrukcja lewego skrzydła rozpoczęła się jeszcze przed przelotem nad brzozą.

Zobacz także: Znany jasnowidz Krzysztof Jackowski zabrał głos w sprawie Katastrofy Smoleńskiej. Zgadza się z podkomisją, ale…

Macierewicz, jeszcze jako szef MON, wyrażał przekonanie, że raport techniczny z ustaleń podkomisji będzie gotowy w kwietniu 2018 r., w ósmą rocznicę katastrofy.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku w katastrofie samolotu Tu-154 wiozącego delegację na obchody katyńskie zginęło 96 osób, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i najwyżsi dowódcy.

(PAP)

1 KOMENTARZ

  1. WIDZIAŁ KTOŚ PEJSATEGO ABY ZA DARMO PRACOWAŁ ? A PAMIĘTACIE CO POWIEDZIAŁA „MARYŚKA” ROKITA ?! A ONI SĄ PAMIĘTLIWI…..

Comments are closed.