Ostre starcie Krystyny Pawłowicz z Jarosławem Gowinem na Twitterze. „Nie reaguję na seksistowskie zaczepki”

Pawłowicz Gowin Seksizm
Krystyna Pawłowicz i Jarosław Gowin. / fot. PAP

Krystyna Pawłowicz posiada konto na Twitterze zaledwie od niedawna jednak  zdążyła wdać się w kolejny konflikt. Tym razem celem ataku posłanki był minister Jarosław Gowin.

Co tak rozjuszyło posłankę? Ma być to bezceremonialny sposób w jaki minister nauki wyraził się w programie telewizyjnym o politykach Prawa i Sprawiedliwości. Według poseł Pawłowicz niedopuszczalnym jest, by ten wymieniał ich jedynie z nazwiska.

Czytaj więcej: Pawłowicz: Wcześniej tego nie robiłam. Nie sądziłam, że to możliwe w wieku 66 lat. Dopiero się uczę używać tej maszynki

Min.J.Gowin dziś  o politykach PIS-u po nazwiskach,per „Kaczyński” to,”Suski” tamto,a „Morawiecki” to jeszcze coś.No dobrze,jest Pan ładny,ale,skoro jest Pan od wyższej edukacji, to  chyba raczej „prezes Kaczyński”,”premier Morawiecki” i „pan Marek Suski”.Co? – napisała na Twitterze.

Minister ‚wywołany do tablicy’ na zaczepkę nie odpowiedział. Do wpisu odniósł się dopiero po reakcji Artura Dziambora.

Nie reaguję na seksistowskie zaczepki:-). A imion i tytułów oczywiście używałem, wypadły w internetowych streszczeniach – odpowiedział Gowin.

Zobacz także: Brutalnie zgwałcił studentkę na Juwenaliach. Pierwszy wyrok odstał od sądu, drugi wymierzyli mu współwięźniowie