Naukowcy w szoku! Przełomowe odkrycie archeologiczne. To zmienia teorię o powstaniu człowieka

fot. pixabay / Twitter
REKLAMA

Przełomowe odkrycie naukowców. Człowiek wyszedł z Afryki znacznie wcześniej, niż myśleliśmy? W jaskini Misliya w rejonie góry Karmel na terenie Izraela odnaleziono szczątki człowieka pierwotnego. Okazuje się, że Homo sapiens mogły opuścić Afrykę nawet 50 tysięcy lat wcześniej, niż dotychczas zakładano.

Jak podaje Daily Mail zespół badawczy znalazł w jaskini Misliya fragment górnej szczęki z zębami. Eksperci oszacowali, że znalezione kości pochodzą z okresu od 175 000 do 200 000 roku p.n.e.

REKLAMA

Czytaj też: „Pilne ostrzeżenie”! Tylko 2 minuty dzielą nas od apokalipsy. Tak źle nie było od 65 lat! [VIDEO]

Całą operacja jest pod od kierownictwem Israela Hershkovitza z Tel Aviv University .

„Badania szczęki wykazały, że jest w pełni zgodna z anatomią człowieka współczesnego, choć pewne szczególne elementy występowały też u Neandertalczyków i innych pierwotnych gatunków człowieka” – tłumaczy Rolf Quam, antropolog z Binghamton University.

Jak podaje Daily Mail Rolf Quam tłumaczy, że nasi przodkowie musieli opuścić Afrykę znacznie wcześniej niż dotychczas przypuszczano.

Oznacza to, że przez znacznie dłuższy czas spotykali się i kontaktowali z bardziej pierwotnymi gatunkami ludzi.

Dzięki temu możliwa była kulturowa i biologiczna wymiana. Przełomowe odkrycie archeologów. Człowiek wyszedł z Afryki znacznie wcześniej, niż myśleliśmy.

W jaskini Misliya w rejonie góry Karmel na terenie Izraela odnaleziono szczątki człowieka pierwotnego. Odkrycie wskazuje, że pierwsze osobniki Homo sapiens mogły opuścić Afrykę nawet 50 tysięcy lat wcześniej, niż dotychczas zakładali naukowcy.

Zespół badawczy pod kierownictwem Israela Hershkovitza z Tel Aviv University znalazł w jaskini Misliya fragment górnej szczęki z zębami. Eksperci oszacowali, że znalezione kości pochodzą z okresu od 175 000 do 200 000 roku p.n.e.

Badania szczęki wykazały, że jest w pełni zgodna z anatomią człowieka współczesnego, choć pewne szczególne elementy występowały też u Neandertalczyków i innych pierwotnych gatunków człowieka – tłumaczy Rolf Quam, antropolog z Binghamton University, który również brał udział w badaniach.

Badacz tłumaczy, że nasi przodkowie musieli opuścić Afrykę znacznie wcześniej niż dotychczas przypuszczano, co oznacza, że przez znacznie dłuższy czas spotykali się i kontaktowali z bardziej pierwotnymi gatunkami ludzi.

To dawało okazję do kulturowej i biologicznej wymiany. Najnowsze odkrycia z jaskini Misliya, potwierdzają, że jej mieszkańcy potrafili rozpalić ogień, sprawnie posługiwali się kamiennymi narzędziami czy potrafili polować nawet na dużą zwierzynę.

Najnowsze badania genetyczne dopuszczały, że człowiek mógł wyjść poza granice Czarnego Lądu nawet 220 000 lat temu. Najnowsze odkrycie w Izraelu sprawia, że ta hipoteza staje się coraz bardziej prawdopodobna.

Przeczytaj też: Mackiewicz spędzi noc w strefie śmierci Nanga Parbat. „Ma 0,1 procent szans. Jeżeli przeżyje to będzie cud”

Źródło: Daily Mail/ RMF24/ nczas.com

REKLAMA