To nie Arkadia, ani nie Promenada. Ponad 500 otwartych sklepów. W tym centrum handlowym w Warszawie kupisz w niedzielę mimo zakazu

zakaz handlu niedziela zakupy arkadia blue city
Centrum Handlowe "Marywilska 44", / fot. marywilska44.waw.pl

Mimo zakazu handlu w niedzielę niektóre centra handlowe zostaną otwarte. Po pierwsze działają w nich punkty usługowe, po drugie w wielu przypadkach za kasami staną właściciele.

Tak będzie właśnie na Marywilskiej 44, gdzie w centrum handlowym będzie otwartych ponad 500 sklepów. To stanowi ponad 1/3 z 1300 sklepów działających na co dzień.

W centrum handlowym znajdują się sprzedawcy ze stadionu dziesięciolecia, spod Pałacu Kultury, ale też sklepy renomowanych marek. Według szacunków, co weekend centrum odwiedza 40 tysięcy osób.

Ustawa o zakazie handlu, nazywana często bublem prawnym, wejdzie w życie od początku marca, a pierwszą niedzielą, kiedy będzie obowiązywał zakaz będzie 11 marca. Jednak już dziś eksperci wskazują na liczne dziury w zapisach, a przedsiębiorcy wymyślają nowe pomysły, jak obejść przepisy.

Wiadomo już, że oprócz Marywilskiej otwarte w niedzielę będą Galeria Mokotów, CH Arkadia, Galeria Wileńska i CH Ursynów.

Zobacz także: Wolne niedziele, żeby odsypiać pracę w soboty. Biedronka, Lidl i Carrefour wydłużają godziny pracy w odpowiedzi na zakaz handlu

Źródło: metrowarszawa.gazeta.pl