Żenująca afera posłów. Jakubiak upomina się o pieniądze na facebooku. „Niech Pan choć raz pomyśli, zanim coś powie”

Wilk Jakubiak Kukiz'15
Jacek Wilk i Marek Jakubiak. / fot. PAP

Polityczne przepychanki z Jackiem Wilkiem z partii Wolność i ruchem Kukiz’15 dopiero się rozkręcają. Teraz poseł Wilk został oskarżony przez posła Jakubiaka o niezwrócenie omyłkowo wysłanych pieniędzy.

Jacek Wilk wszedł do Sejmu z list Kukiz’15, jako polityk Kongresu Nowej Prawicy – dawnego ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego. W listopadzie ubiegłego roku przeszedł do nowej partii europosła – Wolności, i postawił sobie za cel zjednoczenie obu ugrupowań.

To wydawałoby się, że szło w dobrym kierunku, ale ostatecznie – mimo ogłoszenia osiągnięcia porozumienia i uzależnienia decyzji od wyników sondażowych – do koalicji nie doszło. Podczas jednego ze spotkań z wyborcami Paweł Kukiz powiedział, że żadnego wspólnego startu nie będzie, o czym wcześniej nie informował.

Zobacz również: [TYLKO U NAS] Kukiz: Nie będzie koalicji z Korwinem i Wolnością! [VIDEO]

Przekonując do koalicji Jacek Wilk mówił, że Wolność i Kukiz’15 do ugrupowania w dużej mierze skierowane do tych samych wyborców, współpraca miała więc dać efekt sumowania elektoratów. Kiedy jednak obie formacje pójdą oddzielnie będą głównymi rywalami – właśnie przez podobny elektorat.

W ostatnich dniach, po ogłoszeniu przez Wilka wyników swojej sondy, w której 92 procent z 11 tysięcy respondentów, opowiedziało się po stronie kolacji, poseł został zaatakowany z kilku stron – jak twierdzi niesłusznie.

Najpierw prezes KNP Stanisław Żółtek, oskarżył Jacka Wilka o niezwrócenie 11 tysięcy z ok. 400 tysięcy zdeponowanych przez partię na jego koncie (był to zwrot pieniędzy za kampanię). Następnie Wilk został zawieszony przez klub Kukiz’15, z którego wcześniej wystąpił, a teraz do ataku dołączył poseł Jakubiak.

Zobacz także: Jacek Wilk wystąpił z Kukiz’15. „Radzę Pawłowi Kukizowi, by się poważnie zastanowił” [OŚWIADCZENIE]

Między byłymi już kolegami klubowymi wywiązała się ciekawa dyskusja. Panie pośle Wilk oddaj pieniądze wpłacone na Pana partię pomyłkowo przez moją asystentkę i nie opowiadaj, że to niemożliwe. Parokrotnie upewniałeś mnie, że tych środków nie ma. Mam notatki, mam świadków czekam na zwrot środków wpłaconych przez pomyłkę o której zostałeś poinformowany w przeciągu 24 godzin od zaistnienia pomyłki. Nie wierzę Ci Jacek Wilk i nawet żona Cię nie obroni – napisał Jakubiak.

Panie chorąży – niech Pan choć raz pomyśli, zanim coś powie – odpowiedział mu Wilk.

Przepychanki w klubie Kukiz’15, jak widać, dopiero się rozkręcają i do wyborów jeszcze sporo będzie się działo. A z oceną całej sytuacji należy się wstrzymać do przedstawienia dowodów. Poseł Wilk twierdzi, że pieniądze partii już dawno przelał.

Czytaj więcej: Nowym pomysłem Jakubiak zszokował Internautów. „To czyste niewolnictwo” [VIDEO]