PROGNOZA POGODY: Miejscami mróz i śnieg, gdzie indziej słońce. Zobacz, jak będzie wyglądał najbliższy tydzień

prognoza pogody tydzień słońce śnieg mróz
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com/pxhere.com

W najbliższym tygodniu czeka nas lekko zimowa aura, miejscami temperatury minimalnie przekroczą 0, w innych termometry pokażą temperatury na minusie. Do tego w niektórych rejonach Polski popada.

We wtorek pogodnie, w całym kraju temperatury na plusie, najcieplej na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim (4 stopnie Celsjusza), najzimniej tradycyjnie na Suwalszczyźnie.

Środa

Na wschodzie kraju i na Podkarpaciu delikatne opady śniegu. Tam też będzie najzimniej, -2 stopnie Celsjusza, najcieplej na Pomorzu Zachodnim, 4 stopnie na plusie. W centrum kraju i na Dolnym Śląsku 2 stopnie Celsjusza na plusie.

Czwartek

W czwartek bardzo podobna pogoda. Temperatury od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 stopnie w Centrum do 3 stopni na Pomorzu Zachodnim i 4 stopni na Dolnym Śląsku. Śnieg popada na południu kraju, w pozostałej części przebijać się będzie słońce.

Piątek

Piątek w całym kraju upłynie pod znakiem opadów śniegu i śniegu z deszczem. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie, tam -1 stopień Celsjusza, w Centrum 2 stopnie, na Pomorzu Zachodnim 4 stopnie, a na Dolnym Śląsku 5 stopni Celsjusza.

Sobota

W dużej części kraju zmiana aura nastąpi w sobotę. Opady utrzymają się jedynie na południowo-zachodnich i północno-wschodnich krańcach Polski. Od północnego-zachodu, przez Centrum, po południowy-wschód powstanie pas słonecznej aury. Na termometrach od 2 do 5 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Mocne oskarżenia Revol! „Oszukałam Mackiewicza, ale sama też czuję się zdradzona”

Źródło: TVN Meteo