Kobiety w sporcie zagrożone. Czy zdominują je zawodniczki na dopingu i zmiennopłciowi mężczyźni? [VIDEO]

Trans-zapaśniczka dusi prawdziwą kobietę.
Trans-zapaśniczka dusi prawdziwą kobietę.
REKLAMA

Kolejne przypadki dowodzą, iż postępujący postęp i polityka afirmacji środowisk LGBT doprowadzą do całkowitego upadku kobiecej rywalizacji sportowej.

W Stanach Zjednoczonych coraz głośniej zaczyna się dyskutować o przyszłości kobiecego sportu i o tym, czy rywalizacja sportowa pań będzie miała jeszcze jakikolwiek sens.

REKLAMA

A to za sprawą niejakiej Mack Beggs, która dwukrotnie zdobyła mistrzostwo kobiet Teksasu w zapasach. Beggs jest na matach niepokonana i wygrała 34 walki z rzędu.

Mack Beggs nie wyróżnia się talentem. To co daje jej przewagę to testosteron, który aplikuje sobie w potężnych dawkach za całkowitym przyzwoleniem władz sportowych.

Mack Breggs, która urodziła się jako dziewczynką wymyśliła sobie, że tak naprawdę jest chłopcem. W związku z tym by przejść przemianę zaczęła sobie aplikować męskie hormony. Nie przeszła żadnych operacji i oficjalnie nadal jest kobietą, ale sterydy pozwoliły zbudować jej męską muskulaturę.

W jej przypadku działania, które w każdej normalnej sytuacji zdyskwalifikowałby, nie tylko nie przeszkadzają jej startować, ale decydują też o jej sukcesach na macie.

Innym jeszcze bardziej skrajnym przykładem jest kariera brazylijskiej/brazylijskiego siatkarza/siatkarki niejakiego „Tiffany” Abreu. Jeszcze niedawno był to całkiem przeciętny zawodnik całkiem przeciętnego kluby siatkarskiego.

Abreu wymyślił jednak, że jest kobietą. Wystarczyło jego oświadczenie o odkryciu swej kobiecej natury i zgoda federacji siatkarskiej FIVB, by mógł przenieść się do żeńskiego klubu siatkarskiego. Wcześniej, ten blisko dwumetrowy chłop plątał się po drugoligowych klubach włoskich, teraz zaś gwiazdorzy w brazylijskiej Superlidze.

Zobacz też: W oparach lewackiego szaleństwa. Zmiennopłciowi indoktrynują dzieciaki w brytyjskich przedszkolach

Te dwa przypadki to dopiero początek tego co czeka żeńską rywalizację sportową. W 2016 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski (IOC) zezwolił na dopuszczanie do zawodów, nawet te zmiennopłciowe osoby, które nie przeszły żadnych operacji

To absolutnie niezbędne, by zapewnić, iż sportowcy transwestyci nie będą wykluczani z rywalizacji sportowej – stanowi dokument Komitetu

Jakie są konsekwencje tego przekonać się mogła choćby Joanna Jóźwik, która zajęła 5 miejsce w biegu na 800 metrów na Igrzyskach w Rio. Pierwsze trzy miejsca zajęli czarnoskórzy mężczyźni z Afryki.

Komitet Olimpijski odmówił jednak badań płci i poziomu testosteronu twierdząc, że byłby to przejaw rasizmu i dyskryminacji.

Ledwie cztery lata wcześniej za stosowanie dopingu odebrano złoty medal Turczynce Aslı Çakır Alptekin, zwyciężczyni w biegu na 1500 metrów na Igrzyskach w Londynie.

Zobacz też: Są zmiennopłciowi, mogą być też zmiennowiekowi. Amerykańscy prawnicy mają problem z 9-letnią dziewczynką

REKLAMA