Mundial 2018. Rekord bramek w jednym meczu. Belgowie wysoko pokonali Tunezję

Romelu Lukaku. Foto: yt

W drugiej kolejce gr. G Belgowie rozbili Tunezyjczyków 5:2. Pewnym zwycięstwem niemal zapewnili już sobie udział w 1/8 finału mistrzostw świata, a Afrykańczycy żegnają się z turniejem. To mecz, w którym padło dotychczas najwięcej goli na rosyjskim mundialu.

Belgowie mocno weszli w spotkanie i już w 6. minucie objęli prowadzenie po golu Edena Hazarda z rzutu karnego. Do przerwy dwa trafienia dołożył jeszcze Romelu Lukaku, który w sumie uzbierał już cztery gole w turnieju i dogonił w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo.

Tunezyjczycy w pierwszych 45 minutach zaakcentowali swoją obecność jedną bramką, a jej autorem był Dylan Bronn.

Po przerwie dla Belgów strzelali Hazard i Michy Batshuayi. Rozmiary porażki zmiejszył jeszcze Wahbi Khazri.

Tym zwycięstwem Belgowie praktycznie zapewnili sobie awans do pierwszej rundy, a Tunezyjczyków czeka już tylko pożegnalny mecz z Panamą.

Grupa G: Belgia – Tunezja 5:2 (3:1).

Bramki: 1:0 Eden Hazard (6-karny), 2:0 Romelu Lukaku (16), 2:1 Dylan Bronn (18-głową), 3:1 Romelu Lukaku (45+3), 4:1 Eden Hazard (51), 5:1 Michy Batshuayi (90), 5:2 Wahbi Khazri (90+3).

Żółta kartka – Tunezja: Ferjani Sassi.

Sędzia: Jair Marrufo (USA). Widzów 44 190.

Belgia: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jan Vertonghen – Thomas Meunier, Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco, Dries Mertens (86. Youri Tielemans), Eden Hazard (68. Michy Batshuayi) – Romelu Lukaku (59. Marouane Fellaini).

Tunezja: Farouk Ben Mustapha – Dylan Bronn (24. Hamdi Nagguez), Yassine Meriah, Syam Ben Youssef (41. Yohan Benalouane), Ali Maaloul – Seifeddine El Khaoui, Ellyes Skhiri, Fakhreddine Ben Youssef, Anice Badri, Ferjani Sassi (59. Naim Sliti) – Wahbi Khazri.

Zobacz: Niesamowite narodziny w Polsce! Na świat przyszła krowa z dwiema głowami [FOTO/VIDEO]

Źródło: wolnosc24.pl, PAP