Polska wygrała z Japonią! Tradycji stało się zadość [VIDEO]

Jan Bednarek. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Polska wygrała swój pożegnalny mecz na mundialu z Japonią 1:0. Tradycji stało się zadość – ostatni mecz o honor zawsze wygrywamy.

W pierwszej połowie meczu najlepszą sytuację miał Kamil Grosicki. Piłka dotarła do linii bramkowej, ale w ostatniej chwili wybił ją japoński bramkarz.

W drugiej połowie Jan Bednarek wykorzystał centrę Kurzawy z rzutu wolnego i w 59 minucie umieścił piłkę w japońskiej bramce.

Pomimo słabej i w końcówce nieładnej gry Polaków, udało nam się dowieźć wynik do końca. Polska wygrała swój mecz o honor. Tradycyjnie na każdym mundialu wygrywamy jeden mecz, najczęściej własnie ostatni, już dla nas nic nieznaczący.

Do następnej fazy mistrzostw z naszej grupy przeszły Kolumbia i Japonia. Japonia miała taki sam bilans punktowy i bramkowy co Senegal, Jadnak zaważyła tu zasada fair play awansowała drużyna, która miła mniej kartek.