Już niedługo w Warszawie Rabieja i Trzaskowskiego. Władze miasta w USA usuwają restaurację za wspieranie chrześcijańskich wartości

Restauracja Chick-fil-A. Źródło: chick-fil-a.com
Restauracja Chick-fil-A. Źródło: chick-fil-a.com
REKLAMA

Prokurator generalny Teksasu zapowiedział wszczęcie śledztwa przeciwko władzom San Antonio o łamanie amerykańskiej Konstytucji. Zdominowana przez lewaków Rada Miasta usunęła z miejscowego lotniska restaurację Chick-fil-A za wspieranie chrześcijańskich i konserwatywnych wartości. Podobnie dyskryminacyjne zasady chce w Warszawie wprowadzić prezydent Trzaskowski i nie dopuszczać do udziału w przetargach miejskich firm, które nie dość entuzjastycznie podchodzą do LGBTUMW.

Prokurator Ken Paxton zarzuca władzom miejskim złamanie pierwszej poprawki do amerykańskiej konstytucji. Przewiduje ona pełną wolność słowa, głoszenia poglądów i wyznawania religii. Tymczasem władze San Antonio usunęły z należącego do miasta lotniska restaurację Chick-fil-A za poglądy głoszone przez właścicieli i jawne manifestowanie wiary chrześcijańskiej. Ta ogromna sieć restauracji znana jest m.in z wielkiego zaangażowania w dobroczynność chrześcijańskich organizacji.

REKLAMA

Rada San Antonio głosami 6 do 4 postanowiła usunąć ją z lotniska właśnie z tych powodów. Radny Roberto Trevino pochwalił to i publicznie przyznał z jakich motywów to zrobiono.

Tą decyzją Rada Miasta potwierdziła kolejny raz jak wielką pracę wykonało nasze miasto, by zostać liderem w sprawach równości i niewykluczania nikogo – powiedział Trevino rozmowie z telewizją NBC News 4. – San Antonio jest miastem pełnym troski i nie ma u nas miejsca w miejscach publicznych na biznesy z anty-LGBTQ.

Prokurator Paxton twierdzi, że decyzja miasta jest dokładnie zaprzeczeniem wartości, które głosi.

Decyzja San Antonio, by wykluczyć Chick-fil-A ze względu na wyznania religijne jej właścicieli jest dokładnie zaprzeczeniem tolerancji – napisał na Twitterze. – Jest dyskryminacyjna i nie tylko wbrew wartościom Teksasu, ale też niezgodna z konstytucją i teksańskim prawem.

Przeciwko decyzji władz miasta zaprotestowali też gubernator stanu Greg Abbott, teksański senator Ted Cruz i kongresmen Chip Roy. Prokurator zwrócił się także do Elaine Chao sekrtetarz ds. transportu o zbadanie czy władze miasta nie złamały przepisów federalnych. Miasto otrzymuje bowiem dotacje na utrzymanie lotniska z budżetu federalnego.

Chick-fil-A jest jednaą z najbardziej znanych i największych sieci restauracji w Stanach Zjednoczonych. Zatrudnia blisko 140 tysięcy osób. W kilku stanach jest najpopularniejszą siecią fast foodów. Jej właściciele wspierają hojnie organizacje chrześcijańskie i łożą wielkie sumy na prowadzone przez nie akcje w tym charytatywne. Zawsze podkreślali, że kierują się „biblijnymi zasadami” wyznawanymi przez jej założyciela.

Władze miasta podjęły dyskryminacyjną decyzję po tym jak lewacka organizacja Think Progress doniosła iż w raporcie sieć wykazała, że przeznaczyła 1,8 miliona dolarów na organizacje chrześcijańskie.

Chick-fil-A znajduje się na liście 100 najlepszych pracodawców w Stanach Zjednoczonych sporządzonej przez magazyn „Forbes” i Narodowe Stowarzyszenie Szkół Średnich.

Prezydent Trzaskowski po podpisaniu deklaracji LGBT+ zapowiedział stosowanie praktyk dyskryminacyjnych na kształt tych, które chce wprowadzić amerykańskie miasto San Antonio. Firmy, które z niedostatecznym entuzjazmem będą popierały proponowane seksindoktrynowanie dzieci już od przedszkola i nie dość gorliwie przyjmowały narzucaną ideologię LGBTZBOQ mają być wykluczane z przetargów organizowanych przez miasto.

REKLAMA