Sommer: The best of Korwin

Po pół roku przygotowań trafiła w końcu do sprzedaży książka „Świat według Korwina”, wydana w ramach naszej serii „Biblioteka Wolności”. 470-stronicowy tom, w cenie 39 zł, zawiera 111 tekstów pochodzących z „Najwyższego CZASU!” (wersja elektroniczna jest do kupienia tutaj – plik PDF i EPUB)

Wybrałem je spośród ponad 2 tys. artykułów, jakie w naszym tygodniku przez ponad 22 już lata opublikował JKM (chodzi o teksty odnoszące się do spraw codziennych – gdyby dodatkowo liczyć brydż i szachy oraz rozmaite inne „kąciki” gazetowe, to według zupełnie szacunkowych wyliczeń, tekstów autorstwa JKM było chyba z 6 tys.). Przyjąłem następujące założenie: wybieram teksty, które są ponadczasowe, a opisywane w nich wydarzenia niosą ze sobą ogólne przesłanie, przez co nie tracą aktualności. Jednocześnie teksty te dotyczą niemal wszystkich możliwych dziedzin życia – trzeba przyznać, że ograniczenie tematyczne to jest coś, co dla JKM po prostu nie istnieje. Dokonując wyboru, spośród tematów ogólnych pominąłem tylko jedną kwestię – sprawy stosunków polsko-rosyjskich. Teksty z tego zakresu kompleksowo trafiły do innej publikacji JKM i nie chciałem tego tematu powtarzać. Tekstom zmieniłem tytuły – skróciłem je i pozbawiłem doczesnego, prasowego charakteru. Teraz odnoszą się bezpośrednio do zagadnienia, które opisują. Następnie umieściłem je w porządku alfabetycznym. W rezultacie powstało coś w rodzaju „leksykonu JKM”. Ponieważ taki tytuł nie przypadł mi do gustu, ostatecznie padło na „Świat według Korwina”, co jest chyba najwłaściwszym opisem zawartości tomu.

Książka jest oczywiście zaopatrzona w indeks, a najmniej znane sformułowania obcojęzyczne, które JKM stosuje w swojej publicystyce często – przetłumaczyliśmy. Jak dowiedziałem się z Wikipedii, JKM opublikował dotąd 24 książki i 15 broszur, które w zdecydowanej większości są zbiorami jego publicystyki. Jestem przekonany, że książka, którą właśnie wydaliśmy, jest najobszerniejsza, a mam nadzieję, że także najlepsza z nich wszystkich. W trakcie jej lektury można dokładnie i całościowo zrozumieć sposób myślenia JKM, do końca poznać wyznawaną przez niego ideologię i system wartości. Myślę, że jest to książka, która powinna stać na półce każdego wolnościowca oraz osób o przekonaniach prawicowych.

Skoro mowa dziś o książkach, to pragnę polecić jeszcze jedną pozycję – „Między Wisłą a Potomakiem” Marka J. Chodakiewicza, która też właśnie trafiła do sprzedaży (nie my jesteśmy wydawcą). A Marek przyjechał z tej okazji do Polski i będzie miał kilkanaście spotkań autorskich, gdzie będzie można go posłuchać i porozmawiać z nim. Ich listę znajdą Państwo na nczas.com. Książka będzie do kupienia tutaj.

wesprzyj_wolne_media_artykul