PŚ w skokach: Katastrofa w Bad Mittendorf! Bardzo słaby występ Polaków

Stefan Hula. Foto: PAP/Grzegorz Momot

Najlepszy z Polaków Stefan Hula zajął 16. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bad Mitterndorf. Wygrał Norweg Andreas Stjernen.

W sobotnim konkursie zachwycili Norwegowie. Wygrał Andreas Stjernen, a drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande. We wspaniały sposób przypomniał o sobie bardzo doświadczony i uwielbiany przez polskich kibiców Szwajcar Simon Amman, który stanął na ostatnim miejscu podium.

Polscy skoczkowie nie poradzili sobie z austriackim mamutem. Najlepiej spisał się Stefan Hula, który zajął 16. miejsce, Piotr Żyła był 19., Kamil Stoch 23., a Maciej Kot 25.

Poza czołową „30” znaleźli się Dawid Kubacki (187 m) i Jakub Wolny (175,5 m). Zostali sklasyfikowani na – odpowiednio – 33. i 37. pozycji.

Zawody na Kulm są próbą generalną przed mistrzostwami świata w lotach, które w dniach 18-21 stycznia gościć będzie niemiecki Oberstdorf. W niedzielę w Austrii odbędzie się drugi konkurs indywidualny (godz. 14.15), który poprzedzą kwalifikacje (godz. 12).

Źródło: gigasport.pl, PAP