Awantura w Gnieźnie. Pijani mężczyźni z wiatrówką w wulgarnych słowach kazali Marokańczykom opuścić nasz kraj

Policja w Gnieźnie (Wielkopolskie) wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek w centrum miasta, gdzie mężczyzna, trzymający wiatrówkę, wulgarnie zwymyślał Marokańczyków prowadzących lokal gastronomiczny.

Jak poinformowała we wtorek oficer prasowy policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska, mężczyzna po wejściu do lokalu miał krzyczeć „Polska dla Polaków”, w wulgarny sposób miał też kazać Marokańczykom opuścić kraj. Właściciele uciekli na zaplecze, udało im się zamknąć lokal z napastnikiem i jego kolegą w środku i powiadomić policję.

Czytaj też: „Strzelajcie im w waginy! Bez niej kobieta jest bezużyteczna”. Szokujący rozkaz Prezydenta!

Policja zatrzymała agresywnego 33-latka i towarzyszącego mu 37-latka. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiatrówkę.

Czytaj też: Skandal w restauracji w Warszawie. Przybysz rzucił w kobietę nożem! „Zabije Ciebie i ją Wy Polskie k**wy!”

Anna Osińska powiedziała, że na razie obaj mężczyźni trzeźwieją. Niewykluczone, że 33-latek jeszcze we wtorek usłyszy zarzuty.

Może mu być postawiony zarzut znieważenia osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej, za co grozi trzyletnie więzienie. Niewykluczone, że zostaną mu też postawione zarzuty kierowania gróźb karalnych. (PAP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here