2 września NCz! dotarł i opublikował sensacyjny protokół z przesłuchania Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który w lipcu zeznawał w głośnym śledztwie dotyczącym korupcji w komisji weryfikacyjnej WSI. W wyniku naszej publikacji sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zajmie się 23 września sprawdzeniem czy Komorowski miał obowiązek zawiadomić prokuraturę po tym, jak złożono mu propozycję dotarcia do aneksu do raportu o WSI.
Z opublikowanego przez nas protokołu przesłuchania „świadka Komorowskiego” wynika, że Marszałek Sejmu spotykał się z Aleksandrem Lichockim, oficerem „peerelowskiej” Wojskowej Służby Wewnętrznej (WSW) oraz Leszkiem Tobiaszem, oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI). Lichocki proponował mu przekazanie aneksu lub jego części, która dotyczyć miała Komorowskiego. - Należy zbadać czy marszałek Sejmu RP miał prawny obowiązek niezwłocznego zawiadomienia o tym prokuratora lub policji. Zamiast tego, marszałek Sejmu RP przystał na propozycję płka Lichockiego (nielegalnego uzyskania informacji stanowiących tajemnicę państwową) i umówił się z nim w kwestii dalszych kontaktów – napisał przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski w liście do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego powołując się na publikację NCz!.
Publikacja NCz! zaowocowała harmonogramem pracy komisji sejmowej, który został podany na stronie Sejmu RP: „Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka. 23 września 2008 (wtorek), godz. 12:00. Informacja Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego w sprawie śledztwa dotyczącego wycieku aneksu do raportu Komisji Weryfikacyjnej powołanej w związku z likwidacją Wojskowych Służb Informacyjnych, a w szczególności publicznego ujawnienia treści zeznań Marszałka Sejmu RP w tej sprawie (podkreślenie Red.). Poza Ćwiakalskim na komisji powinien stawić się również Komorowski. – Marszałek Komorowski na pewno się nie pojawi. To byłby dla niego strzał w kolano – powiedział nam informator z bliskiego otoczenia premiera Donalda Tuska, głównego politycznego rywala Komorowskiego w Platformie Obywatelskiej.
Wiadomo już, że Komorowski na komisji się nie pojawił, a PiS zapowiedziało, że jeszcze tego dnia złoży wniosek o odwołanie Komorowskiego z funkcji marszałka Sejmu - zapowiedział rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński.
O publikacji NCz! informowało większość ogólnopolskich dzienników i portali internetowych.
O publikacji NCz! informowało większość ogólnopolskich dzienników i portali internetowych.
Autor: Robert Wit Wyrostkiewicz; Czytaj również: WSI i Komorowski: protokół przesłuchania Komorowskiego!
Jak politycznie poprawne prawo paraliżuje szwedzkie szkolnictwo wyższe. 11 komentarzy
Za zmianę żarówek w ratuszu odpowiedzialnych jest 18 pracowników! 16 komentarzy
Każdy pracodawca musi wyznaczyć pracownika odpowiedzialnego za ochronę przeciwpożarową! 32 komentarzy
Declan Ganley zachęcony irlandzkim sukcesem zapowiedział stworzenie międzynarodowej listy w wyborach do PE. 23 komentarzy
Postęp w anglikańskim kościele. Pastor ukrywa krzyż. 21 komentarzy
Tusk przestanie mówić o “drugiej Irlandii”. Dla odmiany PIS “zamierzy się z kryzysem gospodarczym”. 26 komentarzy
23 Września 2008 o 13:33
Prosimy trolla o dementi antymikkolubne w tej sprawie bo nie wiemy, co podpowiada mądrość etapu w tej sprawie;)
23 Września 2008 o 15:29
Trzeba przyznać, że Komorowski to jakaś szemrana postać. Zresztą czy w polskim establishmencie znalazłaby się chociaż jedna osoba godna szacunku, zasługująca na miano męża stanu? Ja takiej nie widzę. Michniki i towarzysze z PZPR zadbali, aby nikt odpowiedniego formatu i z nieposzlakowanym życiorysem nie dostąpił zaszczytu. A o Komorowskim i kuluarach władzy można poczytać tu (warto!): http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=4703
23 Września 2008 o 16:35
@2
jakim niby cudem mialłby się znaleźć ktoś na kogo nie ma haka? Ja, gdybym był
kurwą, za cholere nie tolerowałbym uczciwego Polaka w swoim otoczeniu, bo po co, żeby na mnie strzelił z dupy. Proste jak pejsy żydomatoła.
23 Września 2008 o 17:49
Ad1 Towarzysz Lewicki czeka na instrukcje oficera prowadzącego. Wiemy, że czytelnicy z niecierpliwością oczekują wpisu naszego najlepszego agenta. Za niedogodności przepraszamy, a wpis powinien pojawić się jeszcze dzisiaj.
23 Września 2008 o 21:46
Jestem rozczarowana. Żydomason Ozjasz Cośtam stracił chyba czujność rewolucyjną i nic nie napisał na ten temat. :(
23 Września 2008 o 22:12
To już dziewiąta godzina milczenia ŻM w tej sprawie , w grupie trzymającej władzę musi się zebrać specjalne konsyllium. Mają zgryz. Gdyby N.Czas zajmował się tylko tym tematem, naszego najwierniejszego czytelnika nie byłoby tu w ogóle.
A co do marszałka , to zachowuje się jak posiadacz pleców wielkich jak chiński mur.
23 Września 2008 o 22:45
nie wiem dlaczego tak interesujące są dla Was wywody jakiegoś psychola z obsesjami
24 Września 2008 o 00:03
Żydomason vel. głupek wioskowy się na mnie pogniewał :) .Pseudo parchu czekam :) !
24 Września 2008 o 01:37
Towarzysz Lewicki przebywa w szpitalu, został ciężko pobity przez faszystowskich bojówkarzy. Służby są już jednak na tropie sprawców. Podejrzanymi są sympatycy ekstremistycznej partii UPR cieszącej się wśród polskiego społeczeństwa 0% poparciem, oraz użytkownicy ksenofobiczno-homofobiczno-antysemickiego portalu http://www.nczas.com. Po zebraniu adresów IP dobrze uzbrojone i zamaskowane jednostki specjalne Policji Obywatelskiej już tej nocy rozpoczęły pierwsze aresztowania podejrzanych. Jeden z funkcjonariuszy poinformował nas nieoficjalnie, że tzw. areszt wydobywczy zastosowany wobec terrorystów, powinien wkrótce przynieść oczekiwane skutki i pozwolić rozbić całą przestępczą siatkę zagrażającą bezpieczeństwu narodowemu Unii Europejskiej.
24 Września 2008 o 10:34
To, że towarzysz Lewicki przebywa w szpitalu wiemy nie od dziś. Domyślamy się tylko czy w Abramowicach czy w Tworkach.
24 Września 2008 o 10:45
“# George:
23 Września 2008 o 15:29
Trzeba przyznać, że Komorowski to jakaś szemrana postać. Zresztą czy w polskim establishmencie znalazłaby się chociaż jedna osoba godna szacunku, zasługująca na miano męża stanu? Ja takiej nie widzę. Michniki i towarzysze z PZPR zadbali, aby nikt odpowiedniego formatu i z nieposzlakowanym życiorysem nie dostąpił zaszczytu. A o Komorowskim i kuluarach władzy można poczytać tu (warto!): http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=4703”
Ten nadęty kutafon, Komorowski (wiem, że on się tylko z tego śmieje, bo ma tyle kasy, że nie wie co z nią robić i rodzinkę ustawioną finansowo do 7-go pokolenia ale ja go tam pierdole w sam łeb) tak oto wyraził się był o IPN: “popłuczyny po endecji”. To jest hahahahah “kultura polityczna” peło. I nie ma kto chamowi w mordę przyjebać! To jest najgorsze, że nie ma nikogo kto by mu w taki czy inny sposób wytłumaczył, że jeśli nawet został marszałkiem bo go ubecja tam wsadziła to wcale nie znaczy, że może sobie mielić ozorem jak kurwa na dworcu.