Mocne słowa Jana Olszewskiego o prezesie PiS. „Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem”

Jan Olszewski i Jarosław Kaczyński/ PAP/ Twitter
Jan Olszewski i Jarosław Kaczyński/ PAP/ Twitter

Jarosław Kaczyński nie powinien zostać premierem. Mam nadzieję, że nie popełni tego błędu – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Jan Olszewski. Były premier krytycznie wypowiada się również o prezydencie Andrzeju Dudzie. – Powinien przeprosić Macierewicza – stwierdził.

Od kilku miesięcy mówi się o rekonstrukcji rządu. Według ostatnich informacji, zmiany mają nastąpić w grudniu. Wielu ekspertów, dziennikarzy i polityków przewiduje m.in. zmianę na stanowisku premiera. Popularną śród społeczeństwa Beatę Szydło miałby zastąpić Jarosław Kaczyński.

Czytaj też: Wojciech Cejrowski ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego za tę decyzję

Jan Olszewski w rozmowie z „Super Expressem” uważa takie rozwiązane za duży błąd. I przestrzega przed tym ruchem prezesa PiS.

– „Mam nadzieję, że Kaczyński nie będzie premierem. To byłby błąd. To byłby ruch mało zrozumiały dla opinii publicznej i sukces opozycji” – ocenia były premier.

– „To byłoby wrażenie rozpadu, wrażenie, że coś się złego dzieje w obozie zjednoczonej prawicy, w samym PiS” – dodaje.

Olszewski w rozmowie z dziennikiem skomentowął także konflikt na linii Duda-Macierewicz.

– „To jest koszt władzy. Smutna była ta wypowiedź Andrzeja Dudy o „ubeckich metodach”. Niektórzy nie mają pojęcia, o czym mówią. Prezydent powinien przeprosić Macierewicza”– mówi Olszewski.

Zdaniem Jana Olszewskiego premiera, który stracił stanowisko w wyniku tzw. nocnej zmiany, dymisja szefa MON byłaby początkiem rozpadu Zjednoczonej Prawicy.

Przeczytaj też: Kolejny sondaż nie pozostawia złudzeń. Polacy wybierają partie socjalistyczne. Wolnościowcy tuż pod progiem wyborczym

Wolność24/ Super Express

  • panMarek

    Zgadzam się z p. Janem.