W odmętach feministycznego szaleństwa. Dziewuchy, w górę kiecki! Zaczęła się nowa akcja: „Odzyskajmy nasze p…y”

Feministki w ramach akcji
Feministki w ramach akcji "Dziewuchy w górę kiecki". / Źródło: Instagram/Raising Your Skirt

Amerykańskie feministki rozpoczęły wielką akcję w mediach społecznościowych. Chodzi w niej o to, by zadrzeć kiecę i obnażyć się, by „uczcić” własne genitalia.

Akcja nazywa się Zadzierając kiecę”. Główne jej hasła to: „Reclaim your c*nt”,  „Reclaim our c*nt.” („Odzyskaj swoją piz.ę”, „Odzyskajmy swoje piz.y” – tłum. red. Nic nie poradzimy na to, że tak to sobie wymyśliły).

Akcję rozpoczęła niejaka Nicola Hunter, która jest zmiennopłciowa, albo tylko lubi się przebierać. Najpierw przeprowadziła „dogłębne badania, by sporządzić rys historyczny sromu i jego znaczenia na przestrzeni wieków”.

Jak już zrobiła te analizy to wpadła na pomysł zrobienia akcji „Zadzierajmy kiecki”, która ma być rodzajem manifestacji, czy czegoś tam. Generalnie chodzi o to, by zadrzeć kiecę i pokazać genitalia.

Ma to zakwestionować sposób w jaki media prezentują kobiece ciało i definiują jego piękno. Zadzieranie kiec i pokazywanie genitaliów ma też „obnażyć społeczny i kulturowy status kobiet”.

Pomysł obnażania się chwycił i Live Arts Development Agency zaczęła przeprowadzać kilkudniowe warsztaty.

Jak opowiada prowadząca kurs ekshibicjonizmu Dawn Felicia Knox warsztaty „kreują intymną przestrzeń oraz doświadczenie i koncentrują się na obserwacji, uczeniu się i odzyskiwaniu piz.y.”

Są też wykłady o społeczno-kulturowej historii sromu i dziejach zadzierania kiecek.

Zobacz też: Ludzie protestują, ale władze są nieugięte. Latarnie uliczne będą świecić na czerwono, bo tak radzą ekologowie

Uczestniczki i aktywistki chcą rozpocząć publiczną dyskusję o „znaczeniu pi.dy dla ludzi i wszystkich płci”. „W przyszłości inicjatywa „Zadzieramy kiecę” ma być „bezpieczną przestrzenią dialogu dla rożnych społeczności„.

Po tych deklaracjach uczestniczki publikują rożne zwierzenia o tym co im się zrobiło jak się obnażyły.
Jestem bardziej połączona z moja waginą i mam większe poczucie, że jest moja własnością – pisze jedna z ekshibicjonistek.

Inna znów pisze, iż jest podniecona na myśl o „wspólnej przyszłości (z innymi uczestniczkami warsztatów – przyp. red) i „odrzuceniu uczucia, że jest to (wagina
-przyp. red.) tylko otwór do dostarczania innym i sobie przyjemności.

Zobacz też: Proces Polaka w Mediolanie. Miał porwać modelkę i chciał ją sprzedać jako seksualną niewolnicę. Czy to był blef i zmowa?

31 KOMENTARZE

 1. kiedys takich chorych , psychicznie otumanionych i rozbierajacych sie pakowali na ,,oddzial czwarty,, gdzie dostawali dawki pradu i duzo tabletek. Dzisiaj ci z ,,oddzialu czwartego,, opanowali wszystkie stanowsika rzadowe i pozarzadowe wprowadzajac debilizm i zboczenia w spoleczenstwa, wiedzac przy tym, ze tyle lekarstw nie ma na tylu ludzi, a wiec moga spokojnie manipulowac moralnoscia.

  • Kobieta bez bolca dostaje pierdolca :D
   Powiem krótko: pies je ciął w zwieracze.
   Lepiej z dupy nie wychodzić jak lewakiem się urodzić.
   „dziewczęta są jak autobusy, jeśli nie uda ci się z jedną, nie ma się czym martwić, za kilka minut będzie następna” – Benny Hill

 2. ▌▌Wszystkie tego typu histeryczne jazdy, a jest ich wiele (u nas np. zakładanie papierowych toreb na głowę) tylko deprecjonuje kobiety jako partnerki do normalnej, logicznej rozmowy. A potem zdziwienie, że nawet kobiety nie chcą głosować na kobiety…

  • Powiadają, że pies jest przeciwieństwem kobiety – rozumie wszystko a nic nie mówi.

   • Panie Marku.. żal czytać te Pana porównania…niewiele wnoszą ale za to udowadniają Pana niską samoocenę..
    Pozdrawiam :)

    • Pani Inko :) żart polega na tym, żeby był śmieszny ;) w swojej naturze może być kontrowersyjny/niepoprawny, bo jest JEDYNIE ŻARTEM…. ;) te czasy , gdzie każda przewrażliwiona osoba obraża się o byle co,(nawet jeśli stwierdzenie jest czystą prawdą) jest samo w sobie śmieszne…… prawdziwy homoseksualista, wie, że jest gejem , i go dowcipy śmieszą( pomijam agresję, czy to słowną czy przemoc fizyczną, to jest CO INNEGO) , szewc wie, że szewcy to tylko klną i piją, i chodzą boso….. ja jestem wcześnie łysy, i też wiem , że są kawały na ten temat… :D i mi to wogóle nie przeszkadza….. czy to będzie kawał o żydach, czy murzynach, to kawał ma być śmieszny a obrażania się , bo się „czuję dotknięty/a” dowodzi jedynie niskiej samooceny i braku dystansu do życia :) pozdrawiam ! :) ;* ps. blondynki też wiedzą, że są kawały a blondynkach…. a mimo to , wiele kobiet farbuje się na blond :D czysty masochizm ! :D hahahaha

 3. Kiedyś była i u nas taka starsza pani co na ulicy pokazywała gołą dupę. Łapali ją i leczyli, ale nieskutecznie. A potem przestali, ludzie się przyzwyczaili, i tak sobie dożyła aż do samej śmierci. Pewnie niektóre kobiety tak mają. Ale tam to jakaś epidemia tej dolegliwości. Może być że z niezdrowego jedzenia.

  • troche za wczesnie na demencje starcza u tych samic (bo kobieta to tego nie nazwie), butelek po alkoholu tez nie widac, to musi byc ideologiczny wirus ,,pojebaniec,, nieuleczalne.

 4. pan szanowny obraża ciężko pracujące i skądinąd szanowane kobiety paniom w powyższym artykule należy się zdecydowanie bardziej sromotne miano

 5. Kobieta jest dokładnym przeciwieństwem psa bo pies wszystko rozumie a nic nie gada !

  • Jak można zaufać kobiecie? Kobieta co miesiąc krwawi przez około 5 dni i od tego nie umiera.

 6. A czy nie macie innych ciekawych artykułów np. że ktoś się wysrał w krzakach i krzyczał FREE WILLY? Wszyscy czekamy na takie perełki.

 7. To nie żadne ,, kobiety ” nie obrażajmy Pań , to dobrze opłacane AKTYWISTKI – i one są w pracy , nie robia tego z przekonań tylko za kasę , a że idą na to same ,, paskudy ” to chyba zrozumiałe ?

 8. Wiem, wiem! Sfiksowałyście, boście chłopa dawno nie miały! Chłopa wam trzeba!

  P.S. Sam siądę

Comments are closed.