Partia Wolność ujawnia listę zagranicznych firm na „państwowym zasiłku”. Dotacje dla JP Morgan są niczym przy dotacjach dla innej spółki

Informacja o dotacji polskiego rządu dla JP Morgan w wysokości ponad 20 mln zł. może bulwersować. Robert Grzechnik z Partii Wolność, z Wrocławia, opublikował informację również o innych zagranicznych firmach, które mogą liczyć na wsparcie państwa. Jedna z nich bije pozostałe na głowę.

Czytaj też: Tak Morawiecki szuka oszczędności w rządzie. Właśnie zatrudnił kolejnego wiceministra. Nie uwierzysz, ilu członków liczy jego rząd

Absolutnym rekordzistą jest podwrocławski LG Chem, który według Grzechnika dostanie ćwierć miliarda zł od państwa.

Następni – jak pisze Grzechnik – w kolejce po „zasiłek” są: BASF -10,8 mln zł dotacji i Toyota – z dotacją w wysokości 9,9 mln zł.

Czytaj też: Skandal! Polski rząd przyznał miliony złotych dotacji najbogatszemu bankowi świata. „Nasze podatki idą na wsparcie finansowych manipulatorów z JPMorgan”

Takie dotowanie wielkich koncernów według działacza Wolności odbywa się kosztem mikro, małych i średnich przedsiębiorców, których się gnębi. Tak wygląda polska rzeczywistość pisze wolnościowiec z Wrocławia.

Według Roberta Grzechnika stwarza się bariery urzędnicze, zusowskie po to, żeby zniechęcić ludzi do zakładania firm i dostarczyć pracowników korporacjom (od których na pierwszy rzut oka łatwiej ściągnąć podatki).

Źródło: Facebook Partii Wolność

Comments are closed.