Michalkiewicz: Nazistowskie piecyki do gazu

Stanisław Michalkiewicz

– Panie Piperman, ja panu nie poznaję! Co pan wyprawiasz! My wszyscy krzyczymy o polski obozach zagłady, co to jak pan wiesz, głupie goje puszczały do komory tego, jak mu tam – tfy! – tego gazu, a pan, jak jakiś ein myszygene Kopf, pleciesz o jakimści smoku. Pan dawno byłeś u doktora?

– Panie Biberglanc, ja widzę, że to pan nie byłeś u doktora i panu grypa się rzuciła, tyle że nie na szyję, tylko na uszy. Ja nie pletę o żadnym smoku, bo smok to był Wawelski, z tych Wawelskich, co to trzymali dla głupich gojów budkę z wodą sodową, tylko o smogu. Pan wiesz, co to jest smogu, panie Biberglanc?

– Panie Piperman, czy pan mnie aby nie obrażasz? Co to jest, ten cały smogu? To jakiś głupi goj?

– To nie żaden głupi goj. To jest, panie Biberglanc, takie zjawisko klimatu. Weź pan, dajmy na to, mgłę. Jak jest mgła, to prawie nic nie widać, prawda? No to nie widać, że do tej mgły dołącza się dym z komina, a jak on się dołączy, to jeszcze mniej widać. W takim dymi to nie wiadomo, co jest – i to jest właśnie to zjawisko klimatu, co się nazywa smog. Jak tego dymu jest dużo, to czasami nawet nic nie widać, a jak nic nie widać, to nie wiadomo, co się dzieje. A jak nie wiadomo, co się dzieje, to wtedy lęgną się nazisty, a jak już ony się wylęgną, to ony potem urządzają obchody urodzin tego – wi hajst der goj? – o, tego Hitlera, ony mu krzyczą hajhitler i mu salutują. Ony nie robią tego za darmo, ony się wynajmują, a jak redaktory ich wynajmą, to ony to nakręcają relację, a potem puszczają na antenę. Już pan rozumisz?

Czytaj więcej: Korwin-Mikke: Wojna na bezsensowne ustawy

– Ja nic nie rozumię. Co mają wspólnego nazisty z klimatu? Ja wiem, że ludzkość walczy z klimatu, bo jak ludzkość walczy z klimatu, to klimatu nie ma wyjścia jak walczyć z ludzkością, no i z tego są tajfuny i powodzie, a jak są tajfuny i powodzie, to trzeba sprzedawać limitów dwutlenku węgla. To my tych limitów głupim gojom sprzedajemy, a jak ony ich kupią, tych limitów, to ony sze czeszą, ony machają rękami i krzyczą: „yes, yes,yes!”. Ja to wszystko wiem, ale ja nie wiem, co z tym wszystkim mają wspólnego nazisty?

– Panie Biberglanc, pan niby taki mądry, a pan nie wiesz, że nazisty są dobre na wszystko i jak trzeba, to ony mają wszystko wspólne ze wszystkim? Czy ja pana muszę tłumaczyć, jak się robi dzieci? Ja widzę, że ja muszę, a jak tak, to słuchaj pan i ucz się pan wielkiej polityki. Pan wiesz, że w Ameryce nasze Żydki podburzyły tamte senatory, żeby ony uchwaliły ustawę numer 447. Nasze Żydki potrzebują pieniądze, tak samo jak Izrael, no to senatory skaczą z gałęzi na gałąź i uchwalają, co trzeba. Ale polskie goje w Ameryce zaczęły pisać listy do kongresmanów, żeby ony tego nie uchwalały. No to tutaj taka stacja telewizyjna, co to pan wisz, a jak rozumiem, puściła relację o nazistach, co to obchodziły urodziny Hitlera. Ale to diabli po tem, bo kto w Ameryce ogląda takie, za przeproszeniem pana, gówna? No to trzeba było strzelić z grubej rury i goje z polskiego rządu namawiały się z ambasadą Izraela, żeby karać za polskie obozy. Jak już się namówiły i to uchwaliły, to ambasada krzyknęła: gewałt! I cały Izrael krzyknął: gewałt i Żydki w Ameryce krzyknęły: gewałt – a jak ony tak krzyknęły, to Departament Stanu zaraz się zaniepokoił i też krzyknął: gewałt – że to niby ogranicza swobodę badań naukowych nad holokaustu. Bo pan wiesz, panie Biberganc, że o holokaustu to decydujemy my. No i w ten sposób głupie polskie goje mogą nic nie wskórać u kongresmanów, bo jak już jest gewałt, to kongresmany się robią ostrożne.

– To ja wiem, to wie każdy Żyd, ale po co pan mnie opowiadasz o tym wszystkim, co ja i bez panu wiem, kiedy ja nadal nie wiem, co ma z tym wspólnego, z tymi nazistami, to zagadkowe zjawisko klimatu, co to się nazywa podobnie jak ten Wawelski, co trzymał budkę z wodą sodową?

– To ma wspólnego z nazistami, że klimatu też jest dobry na wszystko. Jak głupie goje się złoszczą o polskie obozy, w których polskie nazisty miały robić holokaustu, to niech się złoszczą – ale pan wiesz, panie Bibergalnc, ony mają takie programy, żeby dawać 500 plus na dzieci, żeby dawać na starców i na młodzież – a skąd ony mają dawać, jak ony same nie mają? Jak ony same nie mają, to ony muszą pożyczyć. A od kogo ony mogą pożyczyć?

Warto przeczytać: Michalkiewicz: Program repolonizacji gospodarki naszego nieszczęśliwego kraju wszedł w etap ostry

– Co pan pytasz o takie rzeczy, panie Piperman. To się rozumi samo przez się, że od starszych i mądrzejszych.

– Tu pan masz Recht, panie Biberglanc. Jak ony muszą pożyczyć, to ony muszą prowadzić dialogu. A jak ony muszą prowadzić dialogu, to my im mówimy tak: pożyczymy – ale najpierw wy musicie oczyścić klimatu, bo od tych nazistów tu się zrobiło duszno, wy tu macie smogu, a jak jest smogu, to czeławiek nie może wolno dyszeć, jak w Związku Radzieckim. No to ony pytają się, jak ony mogą oczyścić klimatu, a jak ony pytają, to my im mówimy, że ony muszą przestać palić węglem, tylko muszą palić gazem. A skąd ony mogą wziąć tego – tfy! – gazu? Ony mogą kupić gazu albo w Rosji, albo w Ameryce. Ale jak ony kupią w Rosji, to nie ma dywersyfikacji, a jak kupią w Ameryce, to jest. Bo ony wiedzą, że jak dywersyfikacja, to dobrze, a jak nie – to nie. Ale zanim ony kupią gazu – wszystko jedno, czy tam, czy tu – to ony najpierw muszą powyrzucać piecyki węglowe i kupić piecyki na gazu.

– Ooo, to ja już się domyślam, dlaczego młode goje opowiadają sobie o piecyku. I pan powiadasz, panie Piperman, że to mają być piecyki na gazu? A skąd ony mają wziąć te piecyki?

– Pan jesteś kupiec, panie Biberglanc, czy pan jesteś dziecko? Jak to skąd mają wziąć? Ony muszą te piecyki kupić. A od kogo? A od tego, kto im zechce sprzedać. A kto im zechce sprzedać? Ten, komu ony zapłacą. A komu ony zapłacą? A temu, kogo im podpowie ten, co im pożyczy. Teraz pan rozumisz, dlaczego ony walczą z klimatu, dlaczego ony narzekają na smogu, dlaczego ony chcą piecyki, dlaczego ony nagle potrzebują maseczki? To niech ony walczą, niech ony nie palą węgla, tylko kupują gazu, niech ony powyrzucają piecyki na węgiel, niech ony pokupują sobie piecyki na gazu, niech ony zakładają sobie maseczki od smogu – niech im będzie na zdrowie. No to nasze Żydki w Nowym Jorku już wyliczyły, że to będzie kosztowało bilion złotych. To ony będą musiały wszystko oddać na zabezpieczenie te pożyczki, bo jakże inaczej, kiedy tu po lasach panoszą się nazisty? Jak ony oddadzą lasy, to nazisty nie będą się panoszyć ani w lasach, ani na polach – bo pola też trzeba będzie dać na zabezpieczenie. To niech pan krzyczy o nazistach, o obozach, a ja będę o smogu, bo to wszystko jedno z drugim się zazębia.

Zobacz też: Wielomski: Koniec reprywatyzacji

36 KOMENTARZE

 1. Żydzi zabili kilkuset Polaków. Niemcy zabili 3 mln Polaków. Rosjanie zabili 1 mln Polaków. Prawiczki nienawidzą Żydów a jednocześnie obchodzą urodziny Hitlera i wychwalają Putina który żałuje że ZSRS się rozpadł. Logika prawiczkowa.

  • Dolicz jeszcze te setki tysiecy wywiezionych po radzieckiej stronie do 41r. ,listy do wywózki tworzyła żydowska milicja zlożona z miejscowych żydów jak najbardziej mają współudział w tej zbrodni

  • Słyszałaś kiedyś o takich wspaniałych Żydach jak Frenkel,Jagoda,Jeżow,Beria?Wspaniali ludzie,nieprawdaż?Może policzysz dokładnie ich ofiary bezmózgowcu?A swoją drogą szkoda,że nie byłaś na wyspie Utoja jak Breivik poroz…..ł paru durniów twojego pokroju.Na pewno też byli przeciwko karze śmierci i w ogóle karaniu za przestępstwa.Co ty tu w ogóle robisz?Twoje argumenty mogą trafić co najwyżej do czytelnika „żydowskiej gazety dla Polaków” i widza takiej samej telewizji.

   • I Stalin to też Żyd? A może Bierut? Albo Gomułka? Ech te prawiczkowe idiotyzmy.

    • Niech zgadnę. Ala wilk to mężczyzna (Alfred Wilk), który nie zdążył stracić swojej cnoty z żadną prawdziwą kobietą, bo sam poczuł się kobietą. Jest ciągle prawiczkiem. Ta cnota tak bardzo mu / jej ciąży, że przemieniła się w zoologiczną niechęć do wszystkich mężczyzn mających prawicowe poglądy, których właśnie nazywa „prawiczkami”. Na to nałożył się problem z tożsamością. Ala wilk nie wie czy bardziej jest Żydem czy Żydówką. Oskarża więc wszystkich naokoło o antysemityzm, nawet osoby sympatyzujące z największym ludem semickim czyli Arabami. Posługuje się przy tym – mówiąc po góralsku – TYŻ PROWDOM oraz G*WNO PROWDOM. No ale lewackie postępaczki / aki tak mają.

    • na szczęscie nie byli prawiczkowymi tylko sukinsynami z lewizny, ale jak tak sie zagłębic to wiekszosc zydów jest lewicowa

   • Widzę, że z Szanownego Pana wolnościowiec pełną gębą. „Albo nienawidzisz nacji żydowskiej jak my, polscy wolnościowcy, albo won pod lufę Breivika”.

    Czytałam tutaj przed chwilą artykuł o Ayn Rand i dochodzę do wniosku, że zaburzenia emocjonalne to jakaś ogólniejsza tendencja wśród samozwańczych wolnościowców wywodzących się ze wschodu Europy. Przestańcie sobie wycierać gęby wolnością, bo dla Was wolność jest wtedy, jak każdy myśli tak jak Wy.

    • Ala wilk jest przeciwko ostrym więzieniom.”No ale chyba wg prawiczków właśnie tak powinno być w więzieniach że biją a nie luksusowy ośrodek wypoczynkowy jak w Szwecji?”-ala wilk.Ja jestem za karą śmierci,dla Breivika też.A co do nacji żydowskiej,jak na razie nie ma obowiązku ich kochać.Nacja żydowska chyba za nami,polskimi wolnościowcami tez nie przepada.A tu masz definicję wolności i demokracji-

     „Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją.”Mam nadzieję,że Polska kiedyś będzie to owcą ze spluwą.

     • No to właśnie masz owcę w postaci Kima z Korei Północnej który broni się przed demokratycznymi USA i Koreą Południową. To jest właśnie idol prawiczków – Kim z Korei Północnej.

     • Fakty są takie że w Szwecji jest 80 zabójstw rocznie a w Rosji 13 000 zabójstw rocznie. A to w Rosji są ostre więzienia a nie w Szwecji. Widać że przemoc w więzieniach nie powoduje spadku liczby zabójstw.

     • ala wilk to żydówa, która próbuje z Polaków robić socjalistów.
      ona tak naprawde popiera wolnościową gospodarkę ale tylko dla żydków.
      Polacy (goje) wg niej mają być słabi dlatego chce imputować tu socjalizm, ale i tak z tego jej bełkotu nic nie będzie, bo Polacy wiedzą co to za szmata jest.

 2. Świetny tekst jak zwykle u Pana Stanisława. Niezależnie jednak od wymowy całości jest tutaj kilka perełek, które moim zdaniem staną się kultowymi bonmotami cytowanymi przy różnych okazjach.
  Na gorąco dwa cytaty, do szerokiego wykorzystania przez prawą stronę, bez lub po pewnych modyfikacjach:
  „– Panie Biberglanc, pan niby taki mądry, a pan nie wiesz, że _ n a z i s t y _ s ą _ d o b r e _ n a _ w s z y s t k o _ i jak trzeba, to ony mają wszystko wspólne ze wszystkim?”
  „- Ja wiem, że ludzkość walczy z klimatu, bo _ j a k _ l u d z k o ś ć _ w a l c z y _ z _ k l i m a t u, _ t o _ k l i m a t u _ n i e _ m a _ w y j ś c i a _ j a k _ w a l c z y ć _ z _ l u d z k o ś c i ą, _ no i z tego są tajfuny i powodzie”

 3. Wychodzi że ten co nie pali butelkami w piecu, nie wyrzuca śmieci do lasu i nie wycina filtra cząstek stałych nie jest prawdziwym Polakiem.

 4. Prawiczki wypisują antysemickie brednie żeby odwrócić uwagę od zbrodni Putina na Ukrainie i w Syrii.

   • Pan Michalkiewicz nie umie jednego zdania powiedzieć, by nie wspomnieć Żydów. A jego wyznawcy otaczają go wianuszkiem niczym Ayn Rand. Mnie trudno dostrzec tutaj głębsze myśli, prócz tej jednej, że oczywiście wszystkiemu winni Żydzi. Jakaż wolność tchnie z tej idei.

    • „Żyd współczesny nie może żyć bez antysemityzmu. Jeśli antysemityzm gdzieś nie istnieje, on go stworzy”-Isaac Bashevis Singer.W/g Żydów wszyscy są winni, tylko nie oni.To jest dopiero głębia myśli.A co do St.Michalkiewicza,jeżeli nikt nie chce się tym tematem zajmować , to pan Michalkiewicz robi to za innych.Przez kilkadziesiąt lat kilka osób miało odwagę podejmować ten temat(J.R.Nowak,G Braun,E Kurek,L.Żebrowski),sr…c na polityczną poprawność.Reszta to tacy jak ty.Strusie.

    • Jeśli trudno dostrzec głębsze myśli w tym co mówi Michalkiewicz, to polecam powrót do prostszych form literackich. „Poczytaj mi mamo” może?

     • Michalkiewicz pisze ciągle o Żydach podczas gdy Rosjanie czy naziści zabili 100 razy więcej Polaków niż Żydzi. To obsesja. Może Michalkiewicz ma początki Alzheimera czy coś?

 5. Wpisy godne ludzi z piwiarni. Ale nie dumnych Polaków katolików o wielkiej cywilizacji wolności . Wstyd .

 6. Uwazajcie bo tu sie zaroiło od antysemickich zydow i beda robic wolnosc po zydowsku

  • zajebisty artykuł. pośmiać się można.
   a ty buraku ponuraku kwiatki wąchać od spodu

Comments are closed.