W RPA trwa holokaust białych. Farmerzy są zabijani, a ich żony gwałcone. Za dyskusję z policjantem 3 lata więzienia!

Vicki Momberg / Twitter
Vicki Momberg / Twitter

Biała kobieta Vicki Momberg została skazana na 3 lata więzienia za to, że w szoku jako ofiara przestępstwa, obraziła policjanta. Przypadkowo policjant miał ten sam kolor skóry co człowiek, który ją zaatakował.

Jak czytamy w „The Guardian” kobieta po okradzeniu przez czarnoskórego złodzieja nie chciała rozmawiać z czarnymi policjantami i zaczęła obrażać osoby czarnoskóre używając przy tym słowa „kaffir”. Jest to w RPA wyjątkowo obraźliwe określenie osoby czarnoskórej. Zazwyczaj nawet nie jest cytowane, lecz wykropkowywane lub określane, jako K-word. To taka sama sytuacja jak w USA nazywanie Afroamerykanina – „Nigga”.

Kobieta miła mówić czarnoskóremu policjantowi, że chce, aby jej pomagał biały oficer, a czarnych miała nazwać „zwyczajnie bezużytecznymi” i „osobami, które nie mają pojęcia o tej pracy”.

Jednak trzeba sobie zadać pytanie, czy nawet najbardziej obraźliwe słowa usprawiedliwiają tak surowy wyrok? Jest to pierwszy przypadek w RPA, kiedy ktoś został skazany na karę pozbawienia wolności za użycie tych słów!

Sąd nie krył, że chce przykładnie ukarać Vicki Momberg, by zapobiec „rozchodzącemu się w błyskawicznym tempie rasizmowi”.

49-letnia Momberg została skazana na 3 lata więzienia. Jeden rok z orzeczonej kary zawieszono jej na trzy lata – odsiedzi go również jeżeli w ciągu tych trzech lat popełni podobne przestępstwo.

Czytaj też: Patologia na YouTube. Jeden z najpopularniejszych youtuberów proponował 13-latce pieniądze za „seks na żywo”

Zastanawia fakt, że na ten „odstraszający przykład” wybrano kobietę, która sama stała się ofiarą przestępstwa, przy czym przestępca prawdopodobnie uniknie kary. Jeszcze bardziej przerażające jest, że wielu ludzi popiera ten wyrok, a nawet chciałoby, żeby był bardziej surowy.

W RPA widać gołym okiem podwójne standardy. Czarni rasiści nie są karani. Często pada wręcz stwierdzenie, że „czarny nie może być rasistą”, bo rasizm rzekomo wiąże się z dominacją. Ale nawet gdyby przyjąć, że rasistą może być tylko przedstawiciel grupy dominującej, to obecnie w RPA tą grupą dominującą są właśnie czarnoskórzy.

„Czarny” rasizm wprost mówi, że biali nie należą do Południowej Afryki i powinni być z niej wyrzuceni lub wręcz zabici. W łagodniejszej wersji „czarny” rasizm polega na budowaniu w białych poczucia winy, a jeśli już nie winy to przekonania, że są grupą w bezzasadny sposób uprzywilejowaną.

Vicky Momberg będzie odwoływać się od wyroku, jednakże odmówiono jej przyznania kaucji na czas oczekiwania na wynik apelacji. Z sali sądowej została zabrana prosto do więzienia.

W RPA trwa ostra walka z białym człowiekiem. Napady na białe farmy mają najczęściej niezwykle okrutny i krwawy przebieg. Farmerzy są paleni żywcem, ich żony zbiorowo gwałcone, ale władze nie zwracają na to uwagi – mówi Ian Cameron, szef organizacji AfriForum Community Safety.

Dodaje również: Okrucieństwo w tych atakach jest bez porównania większe niż podczas zwykłych napadów. Napad w mieście trwa 10 minut, na farmie możesz być torturowany nawet przez 10 godzin.

Przeczytaj też: Berkowicz: Więzienie to ideał lewicy. My chcemy, żeby ludzie wyszli z więzienia

Źródło: The Guardian/ salon24.pl/ nczas.com

25 KOMENTARZE

 1. No proszę, tutaj jakoś Unia Jewropejska, Izrael, USA i inni nie widzą problemu z łamaniem praworządności i łamaniem innych praw obywatelskich. Nie grożą sankcjami i zrywaniem stosunków dyplomatycznych czy innymi działaniami. Murzyni mordują białych i świat jakoś nie reaguje.
  Tylko Polsce się obrywa jak nie z jednej to z drugiej strony. Zupełnie bezpodstawnie zresztą.

  • Nie ma żadnej Unii – są tylko żydzi i ich ciemne sprawki.
   Módlmy się za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę
   z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego.
   Módlmy się:
   Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet
   Żydów wiarołomnych nie odrzucisz:
   wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy,
   którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony.
   Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

  • A po co modlić się do Boga, który jest swoim własnym dziadkiem? Pomódlmy się może razem do innych narodzonych z dziewicy Bogów i Zbawicieli takich jak na przykład Herkules.

    • Doucz się historii zanim cokolwiek napiszesz. Pewnie nie wiesz, ale krzyż nad ołtarzem, opłatki z krzyżem (komunia) były już przed Jezusem. Narodziny z dziewicy, trzy lub cztery dni przebywania Boga w Hadesie/Zaświatach również, a potem zmartwychwstanie. Poczytaj o Dionizosie, Ozyrysie, Asklepiosie, Apoloniuszu i ich działalności. A tak na marginesie to postać szatana została wymyślona przez chrześcijan. W judaizmie brak jest kogoś takiego. Domyślam się, że gdybyś mógł to byś mnie spalił na stosie pokrzykując o chrześcijańskiej miłości. Swoją drogą chrześcijaństwo to takie protolewactwo.

     • pokazcie mi kogos komu odrosla noga lub reka lub skonczcie pierdolic o chorobie psychicznej zwanej religia

     • Istnieje zarejestrowanych setki tysięcy przypadków, gdy ktoś nieuleczalnie chory wyzdrowiał, dzięki modlitwie.

     • @2016 – czyli skoro w judaizmie szatana nie ma, to znaczy, że go nie ma? Oj Ty Żydku w d.pę kopany.

     • Wyzdrowial dzieki pozytywnemu mysleniu ,a modlitwa to taki zwrot mysli ku lepszemu .

     • @Jack Żydku to było oczywiście o Jezusie zwanym Chrystusem? Ciekawi mnie czy ktokolwiek z Państwa, którzy są takimi moralnymi chrześcijanami, przeczytał całą Biblię? A jeśli tak to czy ze zrozumieniem? Co do szatana to go nie ma. Jedyną okrutną i psychopatyczną istotą jest tak zwany Bóg chrześcijan/żydów i muzułmanów (o innych religiach z braku miejsca się nie wypowiadam a wspomniane mają wspólne korzenie). Nie zapominajmy, że wg głównych nurtów chrześcijaństwa Jezus to Bóg, a Bóg to Jahwe, więc Jezus = Jahwe. Oj poużywał sobie w Starym Testamencie, poużywał.

   • ty to pewnie do Marksa się modlisz.To jest takie typowe dla wszystkich wielbicieli cebul

 2. Ludzie, z takimi błędami ort? Najwyzszy czas nauczyc sie pisac po polsku, drogi portalu!

  • Naucz się używać polskie znaki diakrytyczne, zanim kogoś będziesz pouczać tępa chipokrytyczna dzido.

 3. Analfabeta to pisał? Artykuł niby ważny, ale sprawia wrażenie, że jest napisany przez 10 latka? Upośledzeni jesteście, że nawet nie umiecie sprawdzić poprawności pisowni?

 4. 2 lata ich kraj upadnie a oni umra z glodu wiec selekcja zrobi swoje. bez bialego czlowieka nie beda miec zywnosci bo sami nie potrafi nic zrobic

  • Oczywiście, że tak. Kwestią czasu jest, gdy ten niegdyś zamożny kraj zostanie doprowadzony przez Murzynów, zwłaszcza tych „wykształconych” na Sorbonie czy innej wylęgarni marksistów do stanu Zimbabwe. No ale sprawiedliwość dziejowa musi być!

 5. Nieroby w biednym zapuszczonym kraju stwierdziły, że najlepszym wyjściem jest wprowadzenie socjalizmu i to takiego bolszewickiego z lat 20stych zeszłego wieku i juz nawet zapowiedzieli drukowanie kasy. Nie moge sie doczekać jak będą biegać z taczkami „pieniędzy” do sklepu. Stawiam, że do roku 2020 będzie tam totalna rozpierucha i bambo zaczną zjadać się wzajemnie.

 6. Tylko patrzec jak za rok czy dwa jakas litosciwa biala duszyczka bedzie zbierac na BIEDNE NIEDOZYWIONE CZARNE DZECI W RPA … Czym sie konczy wyganianie bialych farmerow juz sie inny afrykanski kraj przekonal….(Zimbabwe)

Comments are closed.