Kilkadziesiąt tysięcy bojowników ISIS zmierza do Europy. Są wyjątkowo niebezpieczni!

zdj. ilustr.

Bojownicy Państwo Islamskiego masowo wracają z Iraku i Syrii do swoich krajów. Szacuje się, że było ich 30-40 tys. ze 120 państw, najwięcej pochodzi z byłych republik radzieckich, drugą grupę pod względem liczebności stanowią bojownicy z krajów Bliskiego Wschodu, a trzecią z Europy Zachodniej. Wśród nich są kobiety, mężczyźni i dzieci.

„Z 3 tys. 417 bojowników ISIS przybyłych z terenów b. ZSRR, jest 150 niepełnoletnich. Wśród 900 sympatyków Państwa Islamskiego pochodzących z Niemiec znajduje się 56 dzieci. Około 10 procent 300 Kosowian, walczących w szeregach ISIS w Iraku i Syrii, to osoby niepełnoletnie” – podaje o2.pl.

Wśród młodych ludzi, którzy teraz wracają do Europy są tacy, którzy przeszli szkolenie wojskowe i zostali zindoktrynowani przez Państwo Islamskie.

Każde działanie ekstremalne raczej nie przyniesie takich skutków, jakich byśmy sobie życzyli. Pomysł wsadzenia do więzienia każdego powracającego do kraju bojownika ISIS nie zda się na nic w państwach, w których takich przypadków są setki – stwierdził kierownik wydziału w Departamencie ONZ ds. Zwalczania Terroryzmu David Scharia.

Środowisko więzienne stałoby się wtedy prawdopodobnie środowiskiem idealnym do dalszego radykalizowania.

Z drugiej strony nierozsądne byłoby także ogłoszenie powszechnej amnestii dla wszystkich bojowników, którzy zdecydowali się na powrót do domu – dodał Scharia.

Rezolucja ONZ postuluje za przeprowadzeniem indywidualnego postępowania w każdym przypadku w celu wyjaśnienia roli jaką pełnił w ISIS i oceny zagrożenia… Według wytycznych należy ocenić możliwość resocjalizacji i integracji w społeczeństwie.

Zobacz: Kibic wbiegł na boisko i usiłował poderżnąć piłkarzowi gardło! Trafił kilka centymetrów za wysoko [FOTO]

Źródło: o2.pl

8 KOMENTARZE

  1. Marksistowskie lewactwo przyjmuje każdą liczbe islamskich psychopatów, ideologicznie są im bliscy.

    • islamski POjeb isisowski i lewatywa w stylu ali wilkołakowej są siebie warci, dlatego przyjmują

  2. W unii już 15% mieszkańców to wojownicy ISIS. Ta liczba będzie ciągle rosnąć.

  3. Chyba tych co chcą to badziewie przyjmować już całkiem pop**rdoliiło!Niech spie***lają do siebie i to w podskokach! Wynika z tego,że w Europie mamy samych durnych rządzących,których nie interesuje opinia rdzennej ludności danego kraju!

    • Niech wszystkich przyjmie merkela,nam oni nie potrzebni . A i wsadzić ich do UE tam będzie im dobrze.

  4. Kilkadziesiąt tysięcy pedałów z ISIS. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Czy nie można ich wyrżnąć dla świętego spokoju?

  5. A co sie dziwicie, przeciez wszyscy przywodcy krajow unii siedza w kieszeni Usraela i dlatego godza sie na przyjmowanie „uchodzcow” i na popieranie ataku Usraela na Syrie. Kilkadziesiat, czy tez byc moze ponad 100 mln euro na prywatnym koncie robi piorunujace wrazenie …

Comments are closed.