Dwa fanpage organizacji narodowych znikają z Facebooka. „Uważamy, że propagują rasizm, antysemityzm i homofobię”

Facebook - cenzura.
Facebook - cenzura.

Najnowsza decyzja Facebooka mocno uderzyła w polskie środowiska narodowe. W specjalnym oświadczeniu wydanym przez portal zapowiedziano, iż gignt medialny nie tylko będzie usuwał konta tych organizacji z serwisu, ale także wszelkie posty zawierające ich symbolikę.

To bardzo mocny cios Facebooka wymierzony w polską skrajną prawicę. Obecność organizacji konsekwentnie naruszających nasze zasady może zostać zabroniona na naszej platformie. Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) w Polsce. 

Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione – czytamy w specjalnym oświadczeniu Facebooka.

Z portalu znikną zarówno konta samych organizacji jak i związana z nimi symbolika bądź hasła.

Zgłoszone do nas materiały zawierające takie symbole i odwołania, wykorzystywane do rozprzestrzeniania mowy nienawiści, zostaną usunięte – czytamy dalej.

Facebook ostrzega też, iż w przypadku notorycznego „naruszania Standardow Społeczności” przez użytkowników w postaci nagminnego informowania o działalności skrajnej prawicy, portal może zawiesić ich konta.

Firma zapewnia, że decyzja nie była łatwa, bo „ludzie powinni mieć możliwość angażowania się w dyskusje polityczne na Facebooku, jednocześnie jednak portal chce, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni.”

Czytaj więcej: Polak, Murzyn, patriota znokautował TVN. Izu Ugonoh nie chce nieszanujących Polski imigrantów i nie ocenia ONR

Źródło: dziennik.pl/nczas.com

Comments are closed.