Jacek Wilk proponuje wolnościowe rozwiązanie protestu w Sejmie. Model podobny do tego z Norwegii [VIDEO]

Jacek Wilk. / fot. PAP/Tomasz Gzell
Jacek Wilk. / fot. PAP/Tomasz Gzell
REKLAMA

Musimy zmienić system w ten sposób, żeby co do zasady działały tutaj przede wszystkim organizacje pomocowe, charytatywne filantropijne – mówił Jacek Wilk, który gościł w programie Polsat News. Poseł partii Wolność w Sejmie mówił m.in. o ogromnym marnotrawstwie pieniędzy przez rząd i kwestii pomocy dla osób niepełnosprawnych.

A jeżeli już jakiekolwiek organy mają tutaj działać, to gminy powinny na zasadzie bardziej takiego samozorganizowania się mieszkańców, rzeczywiście wspierać swoich mieszkańców, którzy są w potrzebie i to nie ma znaczenia, czy akurat ta potrzeba wynika z choroby […] – kontynuował.

REKLAMA

Zdaniem Wilka system, jaki funkcjonuje w Polsce, jest zupełnie niewydolny i marnotrawi ogromne ilości pieniędzy, które spokojnie mógłby być przeznaczone na bardziej szczytne lub niezbędne wydatki.

SPRAWDŹ: Najnowszy SONDAŻ: Duże zmiany w poparciu dla PiS-u i Kukiz’15. Kto znalazłby się w Sejmie?

Za przykład podał sprawę zakupu kolekcji sztuki rodu Czartoryskich za 500 mln zł. Wilk uważa, że wydatek był zupełnie nie potrzebny, gdyż dzieła i tak były dostępne dla wszystkich obywateli.

Poseł zauważył, że państwu potrzebna jest całkowita zamiana systemu. Tylko w ten sposób możliwe jest naprawienie wielu patologii.

W sprawie osób niepełnosprawnych protestujących w Sejmie członek partii Wolność stwierdził, iż znacznie lepszą pomoc zapewniłby model podobny do tego stosowanego w Norwegii, gdzie wsparcie dla osób potrzebujących płynie w dużej mierze od lokalnych społeczności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na Tomasza Lisa znów brakuje słów. Wykorzystał śmierć Alfiego Evansa do ataku na Prezydenta

REKLAMA